Archiwa tagu: XIII niedziala

004

XIII Niedziela Zwykła 2015

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominam, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku.
2. Dziś o godz. 12.00 będziemy gościć w naszej parafii Chór Victoria z Ciechanowa pod przewodnictwem pana Dominika Molewskiego, chór istnieje już od 112lat i swoim śpiewem uświetnia rożne uroczystości. Chór który będzie miał oprawę Mszy św. o godz. 12 i koncert po Mszy. Zapraszam wszystkich.
3. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00, w sobotę różaniec od godz. 17.00.
5. W każdą sobotę o godz. 20.30 będziemy gromadzili się na Apelu Jasnogórskim przygotowując się w ten sposób do przybycia Matki Bożej Jasnogórskiej w znaku Cudownego Obrazu Maryi do naszej parafii.
6. W sobotę będzie przechodzić pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu, która będzie nocować w Gumowię, proszę mieszkańców Gumowa i pomoc w przyjęciu pielgrzymów.
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Tokarski z Rydzewa i Aneta Kubuj z Warszawy zapowiedź druga, Piotr Przeradzki z Bregina i Sylwia Wodzyńska z Rumoki zapowiedź druga, Kamil Chmieliński z Ościsłowa i Klaudia Petrykowska z Sulerzyża zapowiedź pierwsza.
8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej