Archiwa tagu: X niedziela zwykła święto dziękczynienia

X Niedziela Zwykła 2016

  1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszach Świętych również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 18.00
  2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składam serdeczne „Bóg zapłać”
  3. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru po Mszy świętej o godz. 18.00 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach
  4. W sobotę 11 czerwca w Płocku o godz. 11.00 uroczyste zakończenie Peregrynacji Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji.
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marcin Pyszyński z Modły i Malwina Barcz z Chotumia zapowiedź trzecia, Marek Turowski z Kliczek i Ola Dąbrowska z Rydzewa zapowiedź druga.
  6. Na cele parafialne złożono ofiarę anonimową 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
  8. Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecam Bożemu miłosierdziu

Czytaj dalej