Archiwa tagu: wypoczynek

XIV Niedziela Zwykła 2016

  1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.
  2. Dzisiejsza niedziela to pierwsza miesiąca na sumie adoracja i procesja eucharystyczna.
  3. Wakacyjne miesiące to czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
  4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy dla poszkodowanych 1175 zł. Wsparcie zostało przekazane dwom rodzinom Kraska i Oleksińskim .
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Przecioska z Bud Rumockich i Emilia Lewandowska z Glinojecka zapowiedź trzecia, Marek Zieliński z Przyrowa i Renata Nurzyńska z Rumoki zapowiedź trzecia, Michał Pawłowski z Serskiego Lasu i Róża Wesołowska z Gumowa zapowiedź trzecia, Łukasz Romanowski ze Strzegowa i Beata Kucharska z Sulerzyża zapowiedź pierwsza, Kamil Tomczak z Konigówka i Natalia Szymczak z Gąsek zapowiedź pierwsza.
  6. W tym tygodniu wpłynęła ofiara na cele parafialne od p. Żmijewskich z Rutek Borek 100zł za ofiarę Bóg zapłać.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
  8. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym 
i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Moją życzliwość kieruję również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecam dobroci i miłosierdziu Boga

Czytaj dalej