Archiwa tagu: wigilia

081

Boże Narodzenie 2014

  1. Światło nocy betlejemskiej niech opromienia życie Waszych Rodzin, a błogosławieństwo Bożej Dzieciny niech towarzyszy Wam i Waszym bliskim w święta i przez całe życie. Wam wszystkim tutaj obecnym i Waszym bliskim życzę owocnego udziału w łaskach przyniesionych przez Jezusa z nieba na ziemię.
  2. Dziękuję mieszkańcom Kanigówka za dekorację świąteczną kościoła w Sulerzyżu.
  3. Jutro – drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w Polsce nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte w naszym kościele jak w niedzielę.
  4. W sobotę – kolejny dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, a zarazem wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
  5. W niedzielę – święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w inne niedziele. Składka na tacę na przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  6. Dziękuję p. Grochowskiej z Modełki, która złożyła ofiarę 100zł na remont kościoła w Chotumiu.

Czytaj dalej

019

Pasterka 2008

24 XII – tradycyjnie – jak co roku, została odprawiona w naszym kościele parafialnym PASTERKA. Msza Pasterska została poprzedzona programem słowno – muzycznym w wykonaniu chóru parafialnego. Chór wykonywał kolędy i pastorałki, młodzież ze scholi recytowała okolicznościowe utwory polskich poetów.
Dziękuję wykonawcom programu oraz Parafianom, którzy licznie przybyli na tę jedyną w roku, niepowtarzalną Mszę świętą.

Czytaj dalej

Życzenia na Boże Narodzenie

Jest taki dzień – jeden w całym roku, na który od ponad dwóch tysiącleci czekało i ciągle z tym samym utęsknieniem czeka wiele milionów ludzi na ziemi. To dzień wyjątkowego święta, które w sercach ludzkich znajduje najbardziej uprzywilejowane miejsce, bo przypomina zdumiewającą człowieka prawdę, że Bóg – przychodzi w pokorze, ubóstwie i cichości Betlejemskiej Nocy, by prawdziwie stać się jednym z nas.
Wspominając to wielkie Misterium Wcielenia i wejścia Boga w człowieczy los, pragnę życzyć Wam Parafianie i Mili Goście, aby Nowonarodzony Jezus, źródło miłości i pokoju, ubogacił Was wszystkich swoją prawdą i mocą oraz hojnie pomnożył w Was skarby wiary, nadziei i miłości.
Życzę, by obdarzył Was głęboką radością, przemieniającą całe Wasze życie, by blask Betlejemskiej Gwiazdy i Światłość, którą jest On sam, pewnie oświecały wszystkie drogi Waszej codzienności.

Ks. Janusz Rumiński

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia

Przed nami WIGILIA i ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
W WIGILIĘ zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i napojów alkoholowych, tak jak to czynili nasi dziadkowie, ojcowie.

Czytaj dalej