Archiwa tagu: Trójcy Przenajświętszej

Trójcy Przenajświętszej 2016

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób
2. Dzisiaj o godz. 12.00 dzieci klasy III przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą.
3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.
4. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po Sulerzyżu. Proszę o przygotowanie ołtarzy: pierwszy – Kanigówka, drugi – Ościsłowa za szkołą, trzeci – Ościsłowa wsi, czwarty – Ościsłowa pod lasem sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków, proszę o niesienie różańca. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej
5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Bogdan Zarębski z Rutek Borek i Joanna Mączewska z Kocięcina Tworek zapowiedź druga, Marcin Pyszyński z Modły i Malwina Barcz z Chotumia z Chotumia zapowiedź pierwsza.
7. Złożono na cele parafialne ofiarę anonimową 50zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
9. Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecam Bożemu miłosierdziu

Czytaj dalej