Archiwa tagu: święcenie wianków

IX Niedziela Zwykła 2016

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę 
i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.
2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 18.00 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 18.00.
3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. W czwartek poświęcenie wianków.
4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.
5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 18.00 Spowiedź od godz. 17.00 adoracja i spotkanie do bierzmowania. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, Od godz. 17.00 różaniec i adoracja.
7. W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności.
8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Bogdan Zarębski z Rutek Borek i Joanna Mączewska z Kocięcina Tworek zapowiedź trzecia, Marcin Pyszyński z Modły i Malwina Barcz z Chotumia zapowiedź druga, Marek Turowski z Kliczek i Ola Dąbrowska z Rydzewa zapowiedź pierwsza.
9. Złożono na cele parafialne ofiary anonimowe 250zł. Za ofiary Bóg zapłać.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
11. Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecam Bożemu miłosierdziu

Czytaj dalej