Archiwa tagu: św. Szczepan

Świętego Szczepana

 1. Dziś św. Szczepana – pierwszego męczennika. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego.
 2. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. A w środę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W liturgiczne wspomnienie świętych Młodzianków Kościół udziela specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Dlatego serdecznie zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 17.00 rodziców i dziadków z dziećmi, wnukami, nawet tymi najmniejszymi.
 3. W piątek, 30 grudnia, a nie jak zwykle w niedzielę, w którą tym razem przypadnie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina. Polećmy więc Bogu w ofierze Mszy Świętej nasze rodziny. Msza Święta o godzinie 8.00.
 4. W sobotę przypada wspomnienie świętego Sylwestra – papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszam wszystkich na godzinę 17.00 na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok.
 5. W przyszłą niedzielę świętować będziemy Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu jak wniedzielę. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2012 roku.
 6. Ofiarę na cele parafialne przekazali p. Roman i Krystyna Kucińscy z Ościsłowa. Za ofiarę Bóg zapłać.
 7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.
 8. W środę rozpoczynam kolędę – czyli wizytę duszpasterską. Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w waszych intencjach.
  W środę 28 grudnia od 9.00 – Wólka Rydzewska
  W czwartek 29 grudnia od 9.00 – Rydzewo od Wólki
  W piątek 30 grudnia od 9.00 – Rydzewo od p. Tarnowskich
  W sobotę 31 grudnia od 9.00 – Rutki Borki i Bronisze
  W poniedziałek 2 stycznia od 9.00 – Chotum od p. Potyrałów,a potem Baraki Chotumskie

Czytaj dalej