Archiwa tagu: św. Jan Chrzciciel

Narodzenie św. Jana Chrzciciela

  1. Obchodzimy dziś uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.
  2. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na spłatę kredytu. Za ofiary Bóg zapłać.
  3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta o godzinie 18.00. Niech nasz liczny udział w piątkowej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Benedyktowi XVI. Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszam serdecznie w niedzielę do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą na godzinę 9.00.
  5. W przyszłą niedzielę, na sumie procesja, zapraszam asystę.
  6. Proszę mieszkańców Bud Rumockich o posługę kwiatami do kościoła w Sulerzyżu od najbliższej soboty przez następne tygodnie.
  7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Sławomir Długoszewski z Ościsłowa i Bożena Dudzińska z Ciechanowa zapowiedź pierwsza, Paweł Urbanowski z Chotumia i Ilona Świtajska ze Zdrojek zapowiedź pierwsza.
  8. Proszę o zachowaniu porządku na cmentarzu i wyrzucaniu śmieci w miejsce do tego przeznaczone. Proszę mieszkańców Rutek o wywiezienie śmieci z cmentarza. Proszę to uczynić we wtorek od godz. 9.00.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, który jest z płytą.

Czytaj dalej