Archiwa tagu: stary kosin

I Niedziela Wielkiego Postu 2016

1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.
2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie 
w sobie rozwijać.
3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszam dziś po sumie na pierwsze gorzkie żale. Natomiast w piątki zapraszam na drogę krzyżową na godz. 16.30.
4. Dziś przypadają też tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – żony, męża, rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt.
5. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji 
i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci będą stać ze skarbonkami.
6. W środę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Glinojecku będzie Profesjonalne Kino Objazdowe. Wśród wielu nowości kinowych grany będzie o godz. 16.20 film “Bernadetta. Cud w Lourdes
7. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 28 lutego.
8. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Wólki Rydzewskiej.
9. W tym roku dekorację na święta przygotują mieszkańcy Rutek Borek i Bronisz.
10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Tomasz Pajewski z Rutek Borek i Anna Bugajska ze Starych Kosin zapowiedź druga, Piotr Kwiatkowski z Ciechanowa I Paula Bialik zapowiedż pierwsza.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.

Czytaj dalej