Archiwa tagu: spotkanie rady parafialnej

XXVI Niedziela Zwykła 2016

 1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragnę wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Dzieci, młodzież, a także dorośli, którzy by chcieli śpiewać o zgłoszenie się do p. Organisty. Chłopców, którzy by chcieli być ministrantami zapraszam do zakrystii.
 2. Dzisiaj zbieramy do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 3. W środę o godz. 15.00 – Koronka na ulicach miast świata. Zachęcam by zgromadzić się przy figurkach w wioskach i odmówić wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 4. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Tego dnia obchodzi imieniny p. Organista, otoczmy go modlitwą.
 5. W piątek o godz. 18.30. spotkanie młodzieży do bierzmowania.
 6. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 16.30, w niedzielę po sumie. Dzieci i młodzież odmawiają: poniedziałek kl. I i II SP i I Gimnazjum, wtorek kl. III i IV SP i II Gimnazjum, środa kl. V i VI SP i III Gimnazjum. Poszczególne wioski od czwartku do niedzieli zgodnie z harmonogramem wywieszonym w gablocie.
 7. W następną niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii
 8. W następną niedzielę 2 października o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej, Gospodarczej, KŻW, Akcji Katolickiej, wszystkich grup istniejących w parafii.
 9. W następną niedzielę w naszej parafii będzie stoisko z książkami, modlitewnikami, dewocjonaliami.
 10. W tym tygodniu na potrzeby parafii zostały złożone ofiary od p. Kanigowskich 100 zł i anonimowe 200zł. Za ofiary Bóg zapłać.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

Czytaj dalej

XXV Niedziela Zwykła 2016

 1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.
 2. Dzisiaj św. Stanisława Kostki, patrona nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny. Spotkanie dzieci klas III, IV, V oraz ich rodziców o godz. 9.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości
 4. Dziś po Mszach Świętych zbieramy do puszek na KUL.
 5. Dziś o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej, Gospodarczej, KŻW, Akcji Katolickiej, wszystkich grup istniejących w parafii.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 7. W tym tygodniu na potrzeby parafii została złożona ofiara od p. Żochowskich 100 zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

Czytaj dalej

Wniebowstąpienie Pańskie 2015

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Módlmy się za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.
 2. Dziś zbieramy ofiary do puszek dla poszkodowanych w Nepalu.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej, Gospodarczej i sołtysów w związku z przygotowaniem peregrynacji Obrazu M B Częstochowskiej w naszej parafii.
 4. Dziś o godz. 19.00 w kościele św. Jana Pawła II w Ciechanowie odbędzie się III Między parafialny Koncert Pieśni Maryjnej.
 5. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii odpust w Chotumiu suma odpustowa w Chotumiu o godz. 12.00. Zapraszam wszystkich na tę uroczystość.
 6. Za tydzień będziemy zbierać do puszek ofiary na zorganizowanie Światowych Dni Mlodzieży w Krakowie.
 7. Ołtarze na Boże Ciało przygotują mieszkańcy wiosek pierwszy ołtarz mieszkańcy Wólki Rydzewskiej, drugi ołtarz Budy Rumockie, trzeci ołtarz Gumowo od Szkoły do p. Szczepankowskich, czwarty ołtarz Kolonia Gumowo.
 8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej