Archiwa tagu: spotkanie do komunii

XXVI Niedziela Zwykła 2016

 1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragnę wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Dzieci, młodzież, a także dorośli, którzy by chcieli śpiewać o zgłoszenie się do p. Organisty. Chłopców, którzy by chcieli być ministrantami zapraszam do zakrystii.
 2. Dzisiaj zbieramy do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 3. W środę o godz. 15.00 – Koronka na ulicach miast świata. Zachęcam by zgromadzić się przy figurkach w wioskach i odmówić wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 4. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Tego dnia obchodzi imieniny p. Organista, otoczmy go modlitwą.
 5. W piątek o godz. 18.30. spotkanie młodzieży do bierzmowania.
 6. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 16.30, w niedzielę po sumie. Dzieci i młodzież odmawiają: poniedziałek kl. I i II SP i I Gimnazjum, wtorek kl. III i IV SP i II Gimnazjum, środa kl. V i VI SP i III Gimnazjum. Poszczególne wioski od czwartku do niedzieli zgodnie z harmonogramem wywieszonym w gablocie.
 7. W następną niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii
 8. W następną niedzielę 2 października o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej, Gospodarczej, KŻW, Akcji Katolickiej, wszystkich grup istniejących w parafii.
 9. W następną niedzielę w naszej parafii będzie stoisko z książkami, modlitewnikami, dewocjonaliami.
 10. W tym tygodniu na potrzeby parafii zostały złożone ofiary od p. Kanigowskich 100 zł i anonimowe 200zł. Za ofiary Bóg zapłać.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

Czytaj dalej

V Niedziela Wielkanocy 2015

 1. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja.
 2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 12.00 i procesja Eucharystyczna, gdyż pierwsza niedziela miesiąca, natomiast w pozostałe dni tygodnia po Mszy Świętej wieczornej.
 3. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Msza Święta w tym dniu w naszym kościele będzie o godz. 18.00. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.
 4. W czwartek o godz. 16.30 spotkanie do I Komunii Świętej
 5. W piątek o godz. 16.00 spotkanie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.
 6. W następną niedzielę 10 maja w naszej parafii będziemy gościli zespół Moja Rodzina, który na każdej Mszy św. będzie miał oprawę, muzyczną oraz będzie dawał świadectwo swej wiary. Po sumie odbędzie się Koncert Ddziękczynny za św. Jana Pawła II – patrona rodzin, na który zapraszam wszystkich.
 7. W tym tygodniu na cele parafialne wpłynęły ofiary anonimowe 300zł. Za ofiary Bóg zapłać.
 8. Dziękuję panu Januszowi Lazarskiemu za zorganizowanie ziemi pod trawę przy kościele w Sulerzyżu.
 9. Proszę mieszkańców wioski Rydzewo o kwiaty do kościoła w Sulerzyżu.
 10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej