Archiwa tagu: Smardzewo

Smardzewo 10

Dzieci u Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie 2014

W sobotę 4 października 2014r. grupa dzieci z naszej parafii należąca do ogniska misyjnego i kółka różańcowego działającego w Szkole Podstawowej im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie (wraz z kolegami z par. MB Fatimskiej w Ciechanowie) uczestniczyła w Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i Kół Żywego Różańca do Smardzewa. Spotkanie odbywało się w pochodzącym z XVIII w. Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Po przyjeździe ok. 250 członków ognisk misyjnych z naszej diecezji spotkało się na wspólnej animacji i zabawie w tamtejszej remizie strażackiej. Spotkanie przygotował ks. Grzegorz Mierzejewski – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Płockiej. Wspólną zabawę i śpiew prowadzili klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, animację ks. Maciej Będziński z Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, a o swojej pracy misyjnej opowiadała s. Kolbena – pasjonistka, misjonarka pracująca w Kamerunie.

Następnie uczestnicy pielgrzymki wzięli udział wraz z przedstawicielami Kół Żywego Różańca w polowej Mszy świętej, której przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Piotr Libera. Zgromadziła ona na wspólnej modlitwie ok. 3700 wiernych. Po Eucharystii uroczyście zainaugurowana została nowenna przygotowująca diecezję płocką do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w latach 2015-2016.

Po Mszy świętej na dzieci czekał posiłek – gorąca zupa oraz słodka bułka, herbata i ciastka.

Każdy z uczestników pielgrzymki otrzymał „Śpiewniczek misyjny” z płytą, kalendarz misyjny oraz „Świat misyjny”. Na zakończenie wszyscy wzięli udział we wspólnej modlitwie różańcowej, której przewodniczyły dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci Diecezji Płockiej.

Czytaj dalej