Archiwa tagu: rozpoczęcie roku

XXIII Niedziela Zwykła 2017

1. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Maryja doznaje czci we wszystkich pokoleniach wierzących, a jednocześnie jest ich nauczycielką i przewodniczką. Zastanówmy się, czego uczą się od Jasnogórskiej Matki i Królowej kolejne generacje odwiedzające nasze narodowe sanktuarium.
2. Dzisiaj z Bogiem rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny podczas, prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Życzę wszystkim dzieciom i młodzieży błogosławionego roku we wzrastaniu w mądrości tej ludzkiej i Bożej. Nauczycielom mądrości i cierpliwości w przekazywaniu wartości i wiedzy.
3. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
4. W środę, 13 września o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie rozważania prowadzą i figurę mieszkańcy Wólki Rydzewskiej i Sulerzyża.
5. W czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
6. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
7. W następną niedzielę, 17 września o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas III i IV szkoły podstawowej.
8. W niedzielę 17 września zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Połockiej.
9. Kandydatów do bierzmowania proszę o odebranie z zakrystii Deklaracji kandydata do bierzmowania.
10. Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Kto by chciał uczestniczyć w tym projekcie proszę zgłosić się do Glinojecka.
11. Na położenie chodnika na cmentarzu złożyli ofiary: Wierzchowscy 200zł, anonimowa 50zł. Za ofiary Bóg zapłać.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.
Czytaj dalej

XXIII Niedziela Zwykła 2015

 1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.
 2. Dzisiaj – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego uroczystą Mszą Świętą i błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
 3. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po Mszy Świętej.
 4. W czwartek na godz. 17.00 zapraszam młodzież, która by chciała należeć do OAZY.
 5. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie ministrantów i ich rodziców.
 6. Za tydzień w niedzielę rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
 7. Za tydzień w niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci klasy czwartej i piątej oraz ich rodziców.
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 spotkanie grupy osób przygotowujących peregrynację.
 9. W każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszam na Apelu Jasnogórskim.
 10. W tym tygodniu na remont organów złożyli ofiarę: p. Żmujewscy z Wólki Rydzewskiej 100zł, anonimowa 50zł. Za ofiary Bóg zapłać.
 11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Maciej Rzeplińskiz Kownat Wojnowych i Monika Kurzęcka z Gumowa zapowiedź pierwsza, Sebastian Bińczycki z Młocka i Judyta Grzywińska z Chotumia zapowiedź pierwsza.
 12. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej

XXII niedziela zwykła 2013

 1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba. W następną niedzielę o godz. 9.00 i 10.30 uroczyste liturgiczne rozpoczęcie roku szkolnego, poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. Od poniedziałku do piątku od godz. 17.30 spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego.
 2. W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 3. We wtorek nabożeństwo do świętej Anny.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00, w sobotę różaniec o godz. 16.00
 5. W najbliższą sobotę zapraszam dzieci i młodzież na ognisko na godz. 14.00. Proszę rodziców o przygotowanie ławek dla dzieci i drewna.
 6. W niedzielę, 28 września o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji jubilatów, którzy w tym roku świętują 25 i 50 lecie małżeństwa. Proszę o zgłaszanie się takich par.
 7. Proszę mieszkańców Ościsłowa wioski o kwiaty do kościoła.
 8. W tym tygodniu ofiarę na potrzeby parafii złożył p. Tadeusz Bielski z Kanigówka 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 9. Proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu.
 10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.
 11. Dziękuję p. kościelnej Kindze Nawrockiej za bycie kościelną ponad 2 lata, dziękuję za pracę na rzecz naszego kościoła i życzę błogo. Bożego w dalszym życiu i pracy.

Czytaj dalej

XXII niedziela zwykła 2012

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca na sumie adoracja i procesja eucharystyczna .
 2. Dziś rozpoczynamy liturgicznie rok szkolny i katechetyczny, modlimy się o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży i nauczycieli w nowy roku szkolnym. Spowiedź dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. Szczególnie zapraszam młodzież klas III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W następną niedzielę o godz. 9.00 poświęcenie przyborów szkolnych dzieci.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem.
 4. W sobotę, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Robert Jarominiak ze Słotwina i Ilona Mysiakowska z Chotumia zapowiedź trzecia, Grzegorz Gwość z Chotumia i Monika Szczygielska z Lekowa zapowiedź druga.
 6. Proszę bardzo o przyjście dzieci i młodzieży, która umie śpiewać i grać na instrumentach i chciała by śpiewać w scholi i zespole muzycznym w sobotę na godz. 13.00. Osoby, które śpiewały w chórze i osoby które chciałyby śpiewać proszę przyjść w sobotę na godz. 15.00.
 7. W tym tygodniu ofiarę na potrzeby parafii złożyło KŻR z Rydzewa 200zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 8. 30 września o godz. 12.00 będziemy przeżywać jubileusze małżeńskie w naszej parafii. Proszę do 9 września o zgłaszanie małżeństw, które obchodzą w tym roku swoje jubileusze.
 9. Proszę wpłacać na prenumeratę Rycerza Niepokalanej.
 10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Małego przewodnika katolickiego.

Czytaj dalej

XXIII niedziela zwykła 2010

 1. Dziś rozpoczynamy Mszą św. nowy rok szkolny i katechetyczny, błogosławiąc książki dzieciom klas I szkoły podstawowej o godz. 9.00. Życzę nauczycielom, wychowawcom dużo troski, cierpliwości do dzieci i młodzieży. Dzieciom i młodzieży otwartości na przekazywaną wiedzę i szacunku dla swoich nauczycieli.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na sumie adoracja i procesja Eucharystyczna.
 3. We wtorek 7 września 0 godz. 18.00 – nabożeństwo do św. Anny i modlitwa o trzeźwość.
 4. W środę, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej. Poświęcimy też ziarno siewne na Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W sobotę, 11 września o godz. 6.00 Mszą św. rozpocznie się Maraton Biblijny, który będzie trwał non stop do niedzieli 12 września do godz. 8.45. Dzieci , młodzież będzie czytać Pismo św. w ciągu dnia, dorośli wieczorem i w nocy. Proszę o zapisywanie się jeszcze do czytania Biblii.
 6. 19 września jubileusze małżeńskie proszę o zgłaszanie się do dziś małżeństw przeżywających w tym roku swoje rocznice ślubu.
 7. Są już do odebrania pamiątki jubileuszu obrazy św. Mikołaja, a także film z uroczystości jubileuszowej.
 8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny oraz Małego Gościa Niedzielnego.

Czytaj dalej

007

Liturgiczne rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 7 września (niedziela), dzieci i młodzież naszej parafii uczestniczyła we Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Msze zostały odprawione w Sulerzyżu i Chotumiu i miały uroczysty charakter. Pierwszoklasiści przynieśli swoje tornistry i plecaki szkolne, a w nich podręczniki, zeszyty i przybory szkolne. Ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia tych akcesoriów i życzył dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz ich rodzicom, by nowy rok szkolny był dla każdego możliwością pełnej realizacji obranych celów: dzieciom – pilności w nauce i posłuszeństwa, młodzieży – nie lekceważenia obowiązków szkolnych, nauczycielom – rzetelnego przekazywania wiedzy, cierpliwości w pokonywaniu trudów dnia codziennego oraz radości z sukcesów, rodzicom, by czuwali nad swymi dziećmi i sumiennie podchodzili do problemów wychowania swoich pociech.
Życzę wszystkim dobrego zdrowia. Zapraszam do galerii zdjęć z tej uroczystości.

Proboszcz

Czytaj dalej