Archiwa tagu: różaniec

XXVI Niedziela Zwykła 2017

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 16.30 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Odmawianie różańca odbędzie się jak w latach ubiegłych poniedziałek klasy I, II, III, we wtorek klasy IV, V, VI, w środę klasy VII, gimnazjum II, III. W pozostałe dni mieszkańcy wiosek.
2. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.
3. Dzisiaj spotkanie dzieci klas III i poświęcenie różańców.
4. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16.00.
6. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.
7. W następną niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas IV.
8. Na położenie chodnika na cmentarzu złożyli ofiarę: Łyszkowscy 100zł, Genowefa Pawłowska 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej

Koło Żywego Różańca z Gumowa

W październiku 2016 roku członkinie Koła Żywego Różańca z Gumowa zorganizowały przy figurce modlitwę różańcową dla mieszkańców wsi. W dniach: 1, 9, 16 i 23 października odmawiane były poszczególne części różańca, litania do Matki Bożej oraz śpiewane pieśni maryjne.
Modliliśmy się o wzrost wiary, nadziei i miłości; w intencjach: cierpiących, chorych i zmarłych z naszych rodzin oraz osobistych prośbach mieszkańców.
Spotkania modlitewne przy figurce stały się również okazją do zacieśnienia więźli sąsiedzkich.

Czytaj dalej

XXVII niedziela zwykła 2013

  1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych trwamy w nabożeństwie różańcowym. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 16.30 październikowym nabożeństwie. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.
  2. Dziś ofiary do puszek składamy dla mieszkańców Syrii.
  3. Jutro będziemy przeżywali liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  4. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę.
  5. W przyszłą niedzielę swoje świadectwo z misji będzie składać siostra Teodora i zbierać ofiary na misje.
  6. Przyjmuję na wypominki roczne za naszych zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych rodzicach, mężu, żonie, dzieciach, braciach w modlitwie, gdyż może oni potrzebują naszej pomocy. Przez modlitwę my wyrażamy naszą pamięć i wdzięczność naszym bliskim zmarłym.
  7. Proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny jest do kupienia kalendarz rolników.

Czytaj dalej

Terminarz odmawiania różańca 2013

Ościsłowo 
– 3 października – czwartek
– 17 października – czwartek
– 31 października – czwartek

Sulerzyż 
– 4 października – piątek
– 18 października – piątek

Rutki Borki, Rutki Bronisze i Nowa Wieś
– 5 października – sobota
– 19 października – sobota

Gumowo
– 6 października – niedziela
– 20 października – niedziela

Kanigówek
– 10 października – czwartek
– 24 października – czwartek

Rydzewo
– 11 października – piątek
– 25 października – piątek

Rumoka
– 12 października – sobota
– 26 października – sobota

Budy Rumockie
– 13 października – niedziela
– 27 października – niedziela

004

Poświęcenie różańców dla II klas

W dniu 4 października 2009 roku na spotkaniu przygotowującym do I Komunii świętej uczniom klas II parafii zostały poświęcone różańce i rozdane. Przygotowując się do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej dzieci klas drugich, jak i ich rodzice często powinni odmawiać różaniec i za przyczyną Maryi prosić Pana Boga, by mogli dobrze przygotować się do I Komunii.

Czytaj dalej

015

Konkurs różańcowy

W niedzielę 26 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na temat: „Modlitwa różańcowa w mojej rodzinie”. W kategorii klas 0-III, pierwsze miejsce zdobyła Ilona Rudnicka z klasy II Szkoły Podstawowej z Ościsłowa, drugie miejsce Karolina Kwiatkowska z klasy III ze Szkoły Podstawowej z Ościsłowa i Maciej Wasilewski z klasy I Szkoły Podstawowej z Ościsłowa. W kategorii wiekowej klasy IV – VI, pierwsze miejsce zajęła Magdalena Muzińska z klasy V Szkoły Podstawowej z Gumowa, a III miejsce Klaudia Urbańska z klasy V ze Szkoły Podstawowej z Ościsłowa. Były przyznane też wyróżnienia: Damian Kaniecki z klasy IV ze Szkoły z Ościsłowa, Natalia Urbańska z O ze Szkoły z Ościsłowa, Julia Urbańska z klasy II ze Szkoły z Ościsłowa, Jan Stasiak z klasy I ze Szkoły z Ościsłowa.
Zostały także wręczone dyplomy i nagrody za systematyczny udział w różańcu. Pierwsze miejsce równocześnie zajęły: Ilona Rudnicka i Magdalena Muzińska, które każdego dnia były na różańcu, a Katarzyna Strzeszewska tylko opuściła 4 dni modlitewne. Wszystkim nagrodzonym życzymy wytrwałości w modlitwie i pięknych następnych prac w konkursach.

Czytaj dalej