Archiwa tagu: rekolekcje adwentowe

I Niedziela Adwentu 2016

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.
 2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom
 3. Roraty w naszym kościele w środy i soboty o godz. 17.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele
 4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątej i sobotę adoracja i spowiedź od godz. 16.00.
 5. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje kerygmatyczne w naszej parafii.
 6. W następną niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 7. W następną niedzielę dzieci z naszej parafii otrzymają paczki.
 8. Proszę rodziców o kupienie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii, poświęcenie w niedzielę 11 grudnia.
 9. Proszę mieszkańców Rydzewa o przygotowanie dekoracji na święta.
  10. W tym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęła ofiara od mieszkańców Bud Rumockich 170zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej