Archiwa tagu: radość

III Niedziela Adwentu 2014

  1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas IV.
  3. W środę rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie nas świąt Bożego Narodzenia.
  4. W dni powszednie w środę i w sobotę Adwentu o godz. 17.00 „roraty”, wyjątkowo w najbliższą sobotę o godz. 15.00 czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w „roratach”. Piętnaście minut przed „roratami” zapraszam na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  5. W sobotę o 19.00 spotkanie opłatkowe zapraszam rady parafialne i wszystkie inne osoby na wspólny opłatek.
  6. W następną niedzielę drużyna harcerska „Płomyki nadziei” pragną przekazać społeczności z parafii pw. Św. Mikołaja w Sulerzyżu Betlejemskie Światełko Pokoju. Dlatego proszę każdą rodzinę o przyniesienie na Mszę św. lampion lub znicz, aby zanieść światełko do swoich domów.
  7. W następną niedzielę Jasełka początek o godz. 8.45. Zapraszam bardzo.
  8. Są do kupienia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł i 12 zł.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny. Są zdjęcia ze św. Janem Pawłem II duże, które można oprawić cena 5 zł. Niech kult św. Jana Pawła II rozwija się w naszej parafii.

Czytaj dalej