Archiwa tagu: poświęcenie tornistrów

XXIII Niedziela Zwykła 2016

 1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”
 2. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominam ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej, do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Dzieci klas III szkoły podstawowej mają przygotowania w pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.00, natomiast klasy IV I V szkoły podstawowej mają spotkania w drugą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.00. Komunia odbędzie się 11 czerwca 2017 roku. Wszyscy przygotowujący się do bierzmowania mają spotkania w każdy piątek o godz. 18.00. Bierzmowanie 15 października 2016 roku. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Spotkanie dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami w niedzielę 18 września o godz. 9.00. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma propozycje: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy scholę dziecięca. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.
 3. Dziś na sumie adoracja i procesja Eucharystyczna.
 4. Dziś na sumie mieszkańcy Rumoki przejmują Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.
 5. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszam na Msze Świętą o godz. 18.00, na zakończenie której pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.
 6. W niedzielę 18 września o godz. 16.00 spotkanie Rady Gospodarczej, Parafialnej, przedstawicieli KŻR i innych grup i stowarzyszeń istniejących w parafii przed wizytacją biskupią w naszej parafii, która odbędzie się 15 października.
 7. W tym tygodniu na potrzeby parafii ofiarę złożyli: Piotr Przybyszewski z Chotumia 100zł i mieszkańcy Gumowa 500zł, za ofiary Bóg zapłać.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

Czytaj dalej

XXIII Niedziela Zwykła 2015

 1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.
 2. Dzisiaj – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego uroczystą Mszą Świętą i błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
 3. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po Mszy Świętej.
 4. W czwartek na godz. 17.00 zapraszam młodzież, która by chciała należeć do OAZY.
 5. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie ministrantów i ich rodziców.
 6. Za tydzień w niedzielę rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
 7. Za tydzień w niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci klasy czwartej i piątej oraz ich rodziców.
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 spotkanie grupy osób przygotowujących peregrynację.
 9. W każdą sobotę o godz. 20.30 zapraszam na Apelu Jasnogórskim.
 10. W tym tygodniu na remont organów złożyli ofiarę: p. Żmujewscy z Wólki Rydzewskiej 100zł, anonimowa 50zł. Za ofiary Bóg zapłać.
 11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Maciej Rzeplińskiz Kownat Wojnowych i Monika Kurzęcka z Gumowa zapowiedź pierwsza, Sebastian Bińczycki z Młocka i Judyta Grzywińska z Chotumia zapowiedź pierwsza.
 12. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej