Archiwa tagu: poświęcenie kościoła peregrynacja

Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

1. Dziś –uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony na sprawowanie w nim kultu Bożego. Jesteśmy wdzięczni za nasz kościół parafialny Panu Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia. Równocześnie czujemy się odpowiedzialni za korzystanie z niego i utrzymanie go i przekazanie przyszłym pokoleniom.
2. Dziś akcja „Napełnij dzban”. Młodzież przedstawia program o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie i zbiera pieniądze po Msza św. na przyjazd młodzieży z Armenii, Gruzji, Wenezueli, Peru i Urugwaju.
3. Dziś liczenie wszystkich wiernych przystępujących do Komunii i będących w kościele.
4. Dziś rozpoczynamy peregrynację Obrazu Pani Jasnogórskiej po naszych rodzina od wioski Wólka Rydzewska. Obraz będzie dobę w każdej rodzinie.
5. W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele. Ponawiam zachętę do zakładania nowych róż Żywego Różańca przez dorosłych, młodzież i dzieci.
6. Za tydzień – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Msza Święta w kościele o godz. 9.00 i na cmentarzu o godz. 11.00. przed Mszą odbędzie się procesja połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych.
7. Przypominam o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Proszę też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi. Proszę o segregację śmieci i porządek na cmentarzu.
8. Przyjmuję na wypominki za zmarłych z naszych rodzin, w których będziemy się modlić od 1 listopada przez cały rok.
9. W tym tygodniu na remont organów złożyli ofiarę: Helena Nawrocka 50zł, Jan Mochol 100zł, Michał Bielski 100zł, Grzegorz Nurzyński 100zł, Janusz Lazarski 150zł, Tadeusz Uznański 100zł, Szymon Kacprzak 100zł, Muzińscy 200zł, Brzozowscy 150zł, Barwińscy 100zł. Za ofiary Bóg zapłać.
10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej