Archiwa tagu: poświęcenie figurki

C 179

Najświętszej Trójcy 2015

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś o godz. 9.00 Uroczystość Odnowienia przyrzeczeń chrztu, a o godz. 12.00 Uroczystość I Komunii świętej. Życzę dzieciom tych uroczystości błogosławieństwa Bożego, miłości i troski od rodziców. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza obrusy na ołtarze. Bóg zapłać. Dzieci przychodzą na biały tydzień.
2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej.
3. W czwartek – pierwszy w czerwcu – obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11.00 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00, w sobotę różaniec o godz. 17.30.
5. W następną niedzielę będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia w tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
6. W następną niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie odnowionych figurek i pól w Budach Rumockich.
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Adam Stępiński z Gumowa i Marta Machcińska z Sulerzyża zapowiedź druga, Daniel Wardziński z Gąsocina i Karolina Suwińska z Rumoki zapowiedź druga.
8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

Czytaj dalej