Archiwa tagu: pielgrzymka warmińska

IMG_1818

XVIII Niedziela Zwykła 2016

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Anna patronki naszego parafialnego kościoła. Witam wszystkich Parafian i Gości na tej uroczystości. Kazania w ciągu dnia wygłosi i sumę odpustową odprawi ks. Karol z Kamerunu. Szczególnie prośmy przez wstawiennictwo św. Anny o potrzebne łaski dla naszych rodzin.
 2. Dziś po Mszach świętych zbieramy do puszek na paczki dla dzieci.
 3. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy 
w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego Franciszka. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania.
 4. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska
 5. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu.
 6. Jak co roku 3 sierpnia w środę będziemy gościli pielgrzymów z Warmi na obiedzie. Proszę przygotować obiad w Chotumiu na 12.30 przez wioski Chotum, Baraki Chotumskie, Nowa Wieś, W Sulerzyżu na 13.45 przez Sulerzyż, Rydzewo, Wólkę Rydzewską, Rutki Borki i Bronisze, Kanigówek i Gumowo na plebanii, W Ościsłowie na 15.45 przez Ościsłowo, Rumokę i Budy Rumockie.
 7. W czwartek naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W piątek o godz. 17.00 adoracyjną i spowiedź. W sobotę o 16.00 adoracja i różaniec
 8. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Szymon Wąż z Działoszyc i Monika Banasiak z Ościsłowa zapowiedź druga, Przemysław Krasowski z Jeziora Nowiny i Jolanta Pajewska z Rutek Bronisz zapowiedź druga, Bartosz Królikowski ze Stupska i Beata Trynks z Chotumia zapowiedź pierwsza.
 10. Dziękuję za ofiarę anonimową na rzecz parafii, Bóg zapłać.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

Czytaj dalej