Archiwa tagu: Paweł

Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła

  1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła. Dziś zbieramy ofiary na potrzeby Ojca Świętego.
  2. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
  3. W tym tygodniu też pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i Adoracji co będzie możliwe od godz.17.00, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18.00. W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny Adoracja i różaniec o godz. 17.00.
  4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Piotr Sarnowski z Unikowa i Magdalena Wojciechowska z Gumowa zapowiedź pierwsza.
  5. Dziękuję panom Zmudczyńskiemu, Chojnowskiemu i Wichowskiemu z Gumowa za wywóz śmieci z cmentarza. Jednocześnie proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu
  6. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, jest do odebrania Rycerz Niepokalanej.

Czytaj dalej