Archiwa tagu: papieski 2014

DSC00333

Ogólnopolski Konkurs Papieski 2014

Niedawno przeżywaliśmy  XIV Dzień Papieski pod hasłem „ Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”, który był dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. W tym roku po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Żołnierzy AK w Ościsłowie -przygotowywani  pod kierunkiem pani katechetki B. Załuskiej –  wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Papieskim organizowanym przez Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie pod patronatem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu jest pogłębienie zainteresowania uczniów osobą i nauczaniem  Świętego Jana Pawła II.

Trzy uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do ścisłego  20 – osobowego grona laureatów IX edycji tego konkursu , która obejmowała szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii szkół podstawowych uczennica klasy V Sylwia Radziejewicz zajęła II miejsce, zaś w kategorii gimnazjów  uczennice klasy II :  Ilona Rudnicka zajęła III miejsce, a Paulina Łukasik otrzymała wyróżnienie.

W sobotę 25.10. 2014r. nasze laureatki z opiekunką i mamą młodszej uczennicy uczestniczyły w gali wręczenia nagród w budynku Instytutu w Warszawie, godnie reprezentując swoją szkołę i parafię Sulerzyż.

Czytaj dalej