Archiwa tagu: oktawa

Wszystkich Wiernych Zmarłych 2014

  1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.
  2. Dziś spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii.
  3. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważnej jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  4. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz.17.00 Natomiast okazja do spowiedzi będzie od godz. 16.00. Spotkanie przed bierzmowaniem.
  5. W następną niedzielę spotkanie dzieci do Odnowienia przyrzeczeń chrztu.
  6. W ubiegłą niedzielę na pomoc p. Zbirowskim zostało zebranych 2862zł. Za te pieniądze został zakupiony węgiel 2700kg. I zostanie spłacona rata kredytu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. Dziękuję wszystkim, którzy przywieźli elektroodpady wspierając Kościoły na misjach.
  8. Przyjmuję na przypominki za naszych zmarłych, za których będziemy modlić się od 1 listopada przez cały rok. Pamiętajmy o naszych najbliższych, którzy potrzebują modlitwy.
  9. W tym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęły ofiary p. Barwińskich z Bud Rumockich 100zł, Bronisławy Lewandowskiej z Chotumia 100zł. Za ofiary Bóg zapłać.
  10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny. Jest do odebrania Rycerz Niepokalanej. Jest do nabycia kalendarz ścienny z wizerunkami Matki Bożej w cenie 8zł.

Czytaj dalej