Archiwa tagu: ogrzewanie zapowiedzi

II Niedziela Wielkiego Postu 2016

 1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
 2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje 
i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.
 3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszam dziś po sumie na pierwsze gorzkie żale. Natomiast w piątki zapraszam na drogę krzyżową na godz. 16.30.
 4. W następną niedzielę taca przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą.
 6. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w następną niedzielę 28 lutego pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczegółowy program rekolekcji został umieszczony w gablotce przy wyjściu z kościoła, każdy otrzyma do domu ina stronie www. Sulerzyz.pl.
 7. W tym roku dekorację na święta przygotują mieszkańcy Rutek Borek i Bronisz.
 8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Tomasz Pajewski z Rutek Borek i Anna Bugajska ze Starych Kosin zapowiedź trzecia, Piotr Kwiatkowski z Ciechanowa i Paula Bialik z Rydzewa zapowiedź druga, Michał Lewandowski z Rumoki i Agnieszka Woźniak z Glinojecka zapowiedź pierwsza.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
 10. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamm o modlitwie i życzliwości.
 11. Zmarłego w ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Mariana Biedrzyckiego z Rumoki polecamy Bożemu miłosierdziu

Czytaj dalej