Archiwa tagu: odpust Syria

XXXII Niedziela Zwykła 2015

1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii.
2. Celem kończącego się dziś Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
3. We wtorek kończy się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Wólce Rydzewskiej. Msza św. w intencji mieszkańców tej wioski we wtorek o godz. 17.30. Obraz przejmują mieszkańcy Rydzewa w najbliższą niedzielę z kościoła.
4. W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
5. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Światowe Dni Młodzieży.
6. W tym tygodniu na remont organów złożyli ofiarę: Szczecińscy 50zł, Stanisław Niszczota 100zł. Za ofiary Bóg zapłać.
7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej