Archiwa tagu: odpust św. Anny apel jasnogórski

XVI Niedziela Zwykła 2015

  1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.
  2. Dziś – po każdej Mszy Świętej na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy
  3. W każdą sobotę o godz. 20.30 gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim przygotowując się w ten sposób do przybycia Matki Bożej Jasnogórskiej w znaku Cudownego Obrazu Maryi do naszej parafii.
  4. Za tydzień – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii odpust ku czci św. Anny Patronki naszego kościoła. Suma odpustowa o godz. 12.00. Zapraszam wszystkich.
  5. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na paczki dla dzieci z naszej parafii.
  6. W tym roku wieniec dożynkowy przygotują mieszkańcy Sulerzyża.
  7. Zachęcam do zapisywania się na pieszą i duchową pielgrzymkę z Płocka do Częstochowy.
  8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej