Archiwa tagu: Odpust św. Anny 2017

XVII Niedziela Zwykła 2017

1. Dzisiaj w naszej parafii odpust ku czci św. Anny patronki kościoła. Witam wszystkich Miłych Gości i Drogich Parafia. W dniu dzisiejszym kazania głosi i sumę odpustową odprawia ks. Kan. Lech Piórkowski Ojciec duchowny WSD w Płocku. Niech spotkanie eucharystyczne przez wstawiennictwo św. Anny przyniesie nam wszystkim zdroje łask szczególnie w naszych rodzinach.
2. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Można zapisywać się do księgi trzeźwości, która jest za ławkami.
3. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.
4. We wtorek nabożeństwo do św. Anny.
5. W środę nabożeństwo do św. Mikołaja.
6. W czwartek tradycyjnie będziemy gościć obiadem pielgrzymów idących z Warmii na Jasną Górę. Proszę o przygotowaniu obiadu mieszkańców wiosek tak jak tradycyjnie w Chotumiu na godz. 12.00, w Sulerzyżu na godz. 13.00 i Ościsłowie na godz. 15.30 i oczywiście na plebanii.
7. 6 sierpnia po raz 36 wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Zachęcam do zapisywania się na pielgrzymkę pieszą i duchową.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca adoracja i spowiedź od godz. 17.00
9. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Drogiszce.
10. Związek małżeński zamierzając zawrzeć: Kamil Gruca z Rydzewa i Ewa Giżyńska z Giżyna zapowiedź pierwsza, Marcin Nowczyk z Ciechanowa i Jolanta Karaś z Chotumia zapowiedź pierwsza
11. Na tegoroczne Dożynki Parafialne wieniec, owoce i chleb przygotują mieszkańcy Bud Rumockich.
12. Na położenie chodnika na cmentarzu złożyli ofiary: Długoszewscy 100zł, Trynks Daniela 100zł, Żórawscy 100zł, Koprowscy 100zł, Kanigowscy 200zł, Biegalscy 100zł, Lewandowski Stanisław 100zł, Rudnicki Eugeniusz 150zł, mieszkańcy Chotumia i Baraków Chotumskich 3120zł Za ofiary Bóg zapłać.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
14. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej