Archiwa tagu: odpust Chotum święcenie owoców

XX Niedziela Zwykła 2016

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2. Dziś po Mszach świetych zbieramy do puszek na WSD w Płocku.

3. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. W naszej parafii odpust w Chotumiu, połaczony z dożynkami parafialnymi. Zapraszam wszystkich na sumę odpustową na godz. 12.00 do Chotumia. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

4. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

5. Związek małżeński zamierzają zawrze: Tomasz Rogowski z Ciechanowa i Martyna Wiktorowicz z Chotumia zapowiedź druga, Przemysław Szustowski z Gumowa i Justyna Krępeć z Ciechanowa zapowiedź druga.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

Czytaj dalej