Archiwa tagu: Matki Bożej Gromicznej niedziela zwykła

IV Niedziela Zwykła 2016

1. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Za ofiary Bóg zapłać.
3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 17.00 I o 17.30. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je w chwilach trwogi i zagrożenia. Jeśli ktoś nie ma gromnicy to można kupić przy wyjściu z kościoła.
4. W tym dniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.
5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spotkanie do bierzmowania. W sobotę adoracja I różaniec od godz. 16.30
6. 17 lutego 2016 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Glinojecku gościć będzie Profesjonalne Kino Objazdowe. Grany będzie o godz. 16.20 film “Bernadetta. Cud w Lourds”. Bilety na seans będą do nabycia w M-GOK przed seansem w cenie: 16 zł bilet normalny, 14 zł bilet ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób). Czas trwania: 109 minut. Film w polskiej wersji językowej (lektor)
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.

Czytaj dalej