Archiwa tagu: laetare różowy

IV Niedziela Wielkiego Postu 2016

  1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare, wyznacza pół postu. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny
  2. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
  3. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.
  4. Akcja dobroczynna Caritas ma czekoladowe baranki można je nabyć przy wyjściu z koscioła w cenie 5 zł.
  5. W piątek 18 marca odbędzie się przez Sulerzyż droga krzyżowa.
  6. Jak co roku w niedzielę palmową odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.
  7. Dziękuję mieszkańcom wiosek Gumowo, Budy Rumockie Rutki Borki i Bronisze za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Michał Lewandowski z Rumoki i Agnieszka Woźniak z Glinojecka zapowiedź trzecia.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniam o modlitwie i życzliwości.

Czytaj dalej