Archiwa tagu: Konkurs biblijny 2017

Konkurs Biblijny 2017

W tym tygodniu odbył się Konkurs Biblijny dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum . W szkole podstawowej uczniowie zmagali się ze znajomością Dziejów Apostolskich, zaś w gimnazjum z księgami Ezdrasza, Nehemiasza i Tobiasza.
W etapie parafialnym wzięło udział 10 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Ościsłowie. Zwycięzcami zostali : Maciej Zmysłowski z klasy V i Zuzanna Rudnicka z klasy IV, zaś w gimnazjum Julia Szeluga z klasy III i Sylwia Radziejewicz z klasy I.
Zwycięzcy reprezentowali naszą parafię w kolejnym dekanalnym etapie, który odbył się 02.03.2017 r. w Ciechanowie. Wzięło w nim udział 16 uczniów z całego dekanatu Ciechanów – Zachód. Uczniowie pisali test przygotowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku . Odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego etapu konkursu był ks. dziekan Eugeniusz Graczyk
Julia Szeluga z gimnazjum w Ościsłowie zajęła II miejsce i będzie w maju reprezentowała naszą parafię, dekanat i szkołę na ostatnim diecezjalnym etapie. W szkole podstawowej Maciej Zmysłowski też był blisko bo zajął IV miejsce. Wszystkim uczestnikom biorącym udział należą się wielkie słowa uznania za duży wkład pracy i sumienność, zaś zwycięzcom wielkie brawa za godne reprezentowanie szkoły i parafii na zewnątrz. Julii życzymy wytrwałości i zapału do dalszej wzmożonej nauki oraz sukcesów na ostatnim etapie.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Bożena Załuska.