Archiwa tagu: konkurs biblijny 2016

Konkurs Biblijny 2016

W czwartek 25. 02. 2016r. odbył się parafialny etap Konkursu Biblijnego dla uczniów SP i Gimnazjum. Wzięło w nim udział 20 uczniów ze szkoły podstawowej i 10 z gimnazjum, z Gumowa i Ościsłowa. Konkurs odbył się w szkole w Gumowie.
Tegorocznym tematem konkursu bliblijnego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej była Ewangelia wg św. Marka. Natomiast gimnazjaliści przystępujący do konkursu wiedzy religijnej „Benedictus” dla uczniów gimnazjów diecezji płockiej musieli wykazać się znajomością Ksiąg: Rodzaju, Wyjścia, Liczb i Powtórzonego Prawa. Odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego etapu był ks. proboszcz Janusz Rumiński.
Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania testowe dotyczące ksiąg biblijnych będących tematem tegorocznych konkursów biblijnych. Zgodnie z regulaminem po dwie osoby z najlepszymi wynikami, z każdej grupy wiekowej przeszły do następnego dekanalnego etapu tego konkursu. Wyniki były następujące:
Szkoła podstawowa – Ewangelia wg św. Marka:
I miejsce – ex aequo Angelika Perczyńska – klasa 6 i Maciej Zmysłowski – klasa 4 – Szkoła Podstawowa w Ościsłowie
Gimnazjum – Bohaterowie biblijni w Księgach: Rodzaju, Wyjścia, Liczb i Powtórzonego Prawa:
I miejsce – Julia Szeluga – klasa II
II miejsce – Dawid Pokojski – klasa III – Obydwoje z Gimnazjum im. Żołnierzy AK w Ościsłowie.
Uczniów do konkursu przygotowywali katecheci uczący w/w szkołach. Wszystkim uczestnikom biorącym udział należą się wielkie słowa uznania za duży wkład pracy i sumienność, zaś zwycięzcom wielkie brawa za godne reprezentowanie szkoły na zewnątrz.
Etap dekanalny odbył się 2 marca w Ciechanowie.
Zwycięzcy pierwszego etapu ze szkół podstawowych spotkali się w parafii św. Piotra, zaś gimnazjaliści w parafii MB Fatimskiej w Ciechanowie. W konkursie brało udział 21 uczniów.
Uczniowie pisali test przygotowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku . Odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego etapu konkursu był ks. dziekan Eugeniusz Graczyk .Zgodnie z regulaminem po dwie najlepsze osoby z każdej grupy wiekowej przeszły do ostatniego – diecezjalnego etapu. Naszą parafię w dekanacie Ciechanów- Zachód reprezentowało czworo uczniów ze szkoły w Ościsłowie, którzy uzyskali następujące wyniki:
Szkoła podstawowa :
III miejsce – Maciej Zmysłowski – klasa 4
IV miejsce – Angelika Perczyńska – klasa 6
Gimnazjum:
II miejsce – Dawid Pokojski – klasa III
III miejsce – Julia Szeluga – klasa II
Dawid Pokojski zakwalifikował się więc do ostatniego etapu i będzie reprezentował naszą szkołę, parafię i dekanat w diecezji. Jak pokazują wyniki wszyscy byli dobrze przygotowani i zajęli wysokie miejsca . Na ten etap uczniów przygotowała p. B. Załuska. Należy im się podziękowanie, uznanie i wielkie brawa za godne reprezentowanie szkoły i parafii . Dawidowi życzymy wytrwałości i zapału do dalszej wzmożonej nauki oraz sukcesów na ostatnim etapie, który odbędzie się 20 maja br. w Gimnazjum w Gumowie.