Archiwa tagu: koniec roku szkolnego

IMG_1548

XII Niedziela Zwykła 2016

 1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.
 2. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 i 10.30 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.
 3. Dzisiaj obraz Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy Gumowa.
 4. Pamiętajmy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta.
 5. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.00 Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W niedzielę za tydzień zapraszam na godz. 15.00 dzieci, młodzież rodziców na wspólne ognisko rodzinne na rozpoczęcie wakacji.
 7. Proszę mieszkańców Sulerzyża o dekorowanie kwiatami kościoła.
 8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Przecioska z Bud Rumockich i Emilia Lewandowska z Glinojecka zapowiedź pierwsza, Marek Zieliński z Przyrowa i Renata Nurzyńska z Rumoki zapowiedź pierwsza, Michał Pawłowski z Serskiego Lasu i Róża Wesołowska z Gumowa zapowiedź pierwsza.
 9. W piątek przeszła nawałnica nad naszą parafią są zniszczenia i uszkodzenia został uszkodzony dach na kościele w Sulerzyżu, przewróciło się drzewo na cmentarzu. W Chotumiu zostały uszkodzone dachy na domach i budynkach gospodarczych. Jesteśmy wspólnotą i powinniśmy wzajemnie sobie pomagać dlatego w przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary dla poszkodowanych z Chotumia.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
 11. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składam najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu

Czytaj dalej