Archiwa tagu: komunia

XXIII Niedziela Zwykła 2016

  1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”
  2. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominam ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej, do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Dzieci klas III szkoły podstawowej mają przygotowania w pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.00, natomiast klasy IV I V szkoły podstawowej mają spotkania w drugą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.00. Komunia odbędzie się 11 czerwca 2017 roku. Wszyscy przygotowujący się do bierzmowania mają spotkania w każdy piątek o godz. 18.00. Bierzmowanie 15 października 2016 roku. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Spotkanie dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami w niedzielę 18 września o godz. 9.00. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma propozycje: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy scholę dziecięca. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.
  3. Dziś na sumie adoracja i procesja Eucharystyczna.
  4. Dziś na sumie mieszkańcy Rumoki przejmują Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.
  5. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszam na Msze Świętą o godz. 18.00, na zakończenie której pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.
  6. W niedzielę 18 września o godz. 16.00 spotkanie Rady Gospodarczej, Parafialnej, przedstawicieli KŻR i innych grup i stowarzyszeń istniejących w parafii przed wizytacją biskupią w naszej parafii, która odbędzie się 15 października.
  7. W tym tygodniu na potrzeby parafii ofiarę złożyli: Piotr Przybyszewski z Chotumia 100zł i mieszkańcy Gumowa 500zł, za ofiary Bóg zapłać.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragnę wypraszać dar życia wiecznego

Czytaj dalej

Trójcy Przenajświętszej 2016

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób
2. Dzisiaj o godz. 12.00 dzieci klasy III przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą.
3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.
4. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po Sulerzyżu. Proszę o przygotowanie ołtarzy: pierwszy – Kanigówka, drugi – Ościsłowa za szkołą, trzeci – Ościsłowa wsi, czwarty – Ościsłowa pod lasem sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków, proszę o niesienie różańca. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej
5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Bogdan Zarębski z Rutek Borek i Joanna Mączewska z Kocięcina Tworek zapowiedź druga, Marcin Pyszyński z Modły i Malwina Barcz z Chotumia z Chotumia zapowiedź pierwsza.
7. Złożono na cele parafialne ofiarę anonimową 50zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
9. Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecam Bożemu miłosierdziu

Czytaj dalej

IMG_1223

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2016

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
2. W naszej parafii odpust w Chotumiu. Sumę odpustową o godz. 12.00 i kazanie wygłosi ks. Tomasz Dec. Zapraszam wszystkich parafian i gości na wspólną modlitwę.
3. Dzisiaj zbieramy do na ŚDM w Krakowie.
4. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00
5. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu 
i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msza Święta o godz. 18.00.
6. W następną niedzielę o godz. 12.00 w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godz. 9.00.
7. W następną niedzielę o godz. 9.00 obraz Matki Bożej Częstochowskiej przejmują mieszkańcy Kanigówka.
8. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotują mieszkańcy wiosek: pierwszy – Kanigówka, drugi – Ościsłowa za szkołą, trzeci – Ościsłowa wsi, czwarty – Ościsłowa pod lasem
9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Bogdan Zarębski z Rutek Borek i Joanna Mączewska z Kocięcina Tworek zapowiedź pierwsza.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
11. Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecam Bożemu miłosierdziu

Czytaj dalej

C 179

Najświętszej Trójcy 2015

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś o godz. 9.00 Uroczystość Odnowienia przyrzeczeń chrztu, a o godz. 12.00 Uroczystość I Komunii świętej. Życzę dzieciom tych uroczystości błogosławieństwa Bożego, miłości i troski od rodziców. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza obrusy na ołtarze. Bóg zapłać. Dzieci przychodzą na biały tydzień.
2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej.
3. W czwartek – pierwszy w czerwcu – obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11.00 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00, w sobotę różaniec o godz. 17.30.
5. W następną niedzielę będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia w tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
6. W następną niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie odnowionych figurek i pól w Budach Rumockich.
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Adam Stępiński z Gumowa i Marta Machcińska z Sulerzyża zapowiedź druga, Daniel Wardziński z Gąsocina i Karolina Suwińska z Rumoki zapowiedź druga.
8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

Czytaj dalej