Archiwa tagu: komunia św.

004

Poświęcenie różańców dla II klas

W dniu 4 października 2009 roku na spotkaniu przygotowującym do I Komunii świętej uczniom klas II parafii zostały poświęcone różańce i rozdane. Przygotowując się do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej dzieci klas drugich, jak i ich rodzice często powinni odmawiać różaniec i za przyczyną Maryi prosić Pana Boga, by mogli dobrze przygotować się do I Komunii.

Czytaj dalej

DSC_0005

Uroczystości komunijne w parafii

W dniu 17 maja 2009 roku w naszej parafii odbyły się uroczystości dzieci klas II, w liczbie 14 osób, które po raz pierwszy przyjęły Jezusa do swego serca. Dzieci klas IV, w liczbie 21 osób, odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego.
Dzieci były bardzo starannie przygotowane przez swoich rodziców i Panie katechetki do tego bardzo ważnego wydarzenia. Dzieciom i ich rodzicom życzymy dużo błogosławieństwa Bożego, umocnienia wiary i miłości.

Czytaj dalej

007

Poświęcenie książeczek do modlitwy

W dniu 1 marca 2009 roku dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, otrzymały z rąk księdza proboszcza poświęcone książeczki do Modlitwy. Książeczka do nabożeństwa to znak wiary każdego chrześcijanina, to podręcznik modlitwy, to skarbiec modlitw, pieśni, które służą nam pomocą w wyrażaniu tego, co chcemy powiedzieć Panu Jezusowi, gdy się z Nim spotykamy w Kościele w domu i na katechezie.

Czytaj dalej