Archiwa tagu: kolędnicy

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2016

  1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas.
  2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w niedzielę.
  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych.
  4. Zapraszam w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Orszak Trzech Króli, który przejdzie do naszego kościoła o godz. 9.00.
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana.
  6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie akcji „Kolędnicy Misyjni”. Dziękuję małym kolędnikom, którzy zbierali ofiary dla swoich rówieśników z Madagaskaru, ich opiekunkom pani Bogumile Bielskiej i pani Grażynie Kowalskiej oraz wszystkim mieszkańcom Rumoki, którzy z radością otworzyli drzwi swoich domów i przyjmowali małych misjonarzy oraz państwu Jakubowskim za przygotowany dla kolędników pyszny obiad. Zebrane ofiary w kwocie 485zł zostaną przekazane na pomoc dzieciom na Madagaskarze
  7. W tym tygodniu odwiedzę rodziny i parafian

Poniedziałek od godz. 9.00 – Chotum od p. Oleksińskich

Wtorek od 9.00 – Nowa Wieś, a od 11.30 Baraki Chotumskie

Czwartek od 15.00 – Kanigówek

Piątek od 15.00 – Gumowo kolonia

Sobota od 9.00 – Gumowo od  p. Brzozów

Poniedziałek od 9.00 – Gumowo od szkoły

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.

Czytaj dalej

DSCN0402

Kolędnicy misyjni w Warszawie

Uroczyste zakończenie tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych odbyło się 18 stycznia 2014 roku w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.
Wzięły w nim udział również dzieci z naszej parafii jako przedstawiciele jednej z trzech zaproszonych parafii z diecezji płockiej. Razem z nimi świętowali również mali kolędnicy z diecezji łomżyńskiej, siedleckiej oraz warszawskich i podwarszawskich parafii.
Podczas wspólnej Mszy Świętej, której przewodniczył bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego, dziękowali za owoce misyjnego kolędowania, a także za pracę misjonarzy i służbę polskich żołnierzy.

Czytaj dalej

23f581af7abbd47ee8ae8e7481f26b9f

Kolędnicy misyjni w Rydzewie

Kolęda, żołnierska musztra i misyjne świętowanie – Kolędnicy misyjni 2014

Członkowie ogniska misyjnego ze Szkoły Podstawowej im.11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie po raz dziewiąty uczestniczyli w akcji „Kolędnicy Misyjni”. Tym razem wcielając się w role Świętej Rodziny, aniołów, królów, pasterzy oraz kongijskich rówieśników, odwiedzili mieszkańców wsi Rydzewo. Przez cały dzień grupa małych misjonarzy z zadowoleniem wykonywała swoje zadanie. Pogoda sprzyjała dobrej zabawie, a domownicy mile przyjmowali gości. Po obejrzeniu przygotowanej scenki włączali się w śpiewanie kolęd, po czym składali do puszki ofiarę dla kongijskich dzieci. Nie zapominali też o małych misjonarzach, częstując ich słodyczami i gorącą herbatą.

Czytaj dalej

100_7667

Kolędnicy Misyjni 2011

W tym roku kolędnicy misyjni wspierali dzieci z Ugandy. Uczniowie ze szkolnego ogniska misyjnego w Gumowie podobnie jak w latach poprzednich, włączyli się w tę misyjną akcję. W uroczystość Objawienia Pańskiego, podczas Mszy Świętej, na którą przygotowali oprawę liturgiczną, otrzymali błogosławieństwo i wyruszyli z misyjną kolędą do mieszkańców Rumoki i Ujazdówka.

W odwiedzonych domach dzieci przedstawiały przygotowaną scenkę, otrzymywały ofiary do skarbonki, a dodatkowo ich wysiłek nagradzany był słodyczami.
Podsumowaniem akcji był udział w Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które obyło się 8 stycznia 2011r. w Płocku.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w katedrze płockiej, której przewodniczył J. E. Ks. Biskup Piotr Libera. Następnie mali kolędnicy zwiedzili wystawy misyjne w Muzeum Diecezjalnym i w barwnym pochodzie kolędniczym przeszli do WSD gdzie czekał na nich gorący posiłek. Tam też odbyła się prezentacja grup kolędniczych i konkursy. W konkursie na najładniejszą gwiazdę kolędniczą grupa z naszej parafii zajęła I miejsce, a za przedstawioną scenkę III miejsce.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji Kolędników Misyjnych.

Czytaj dalej

kolednicy_4

Kolędnicy Misyjni 2010

W ostatnią niedzielę 2009 roku grupa dzieci z ogniska misyjnego Szkoły Podstawowej w Gumowie uczestniczyła we Mszy świętej, podczas której odbyło się rozesłanie kolędników misyjnych. Celem tegorocznego kolędowania była pomoc dzieciom z Pakistanu – azjatyckiego kraju, pełnego niepokoju, braku wolności religijnej i trudnego dostępu do szkół i szpitali.

Pamiętając o tym, że obecny rok przeżywamy pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości” w dniu 2 stycznia 2010 roku dwunastu małych kolędników wyruszyło głosić prawdę, że Bóg jest Miłością, a tę miłość objawił w Jezusie Chrystusie narodzonym w Betlejem.

Czytaj dalej

100_7037

Kolędnicy misyjni

W dniu 27 grudnia 2008 roku w naszej parafii odbywało się kolędowanie misyjne. Dzieci z ogniska misyjnego przeszły z kolędą przez dwie wioski.
Pierwsza grupa kolędników Anna Bielska, Joanna Cichocka, Patryk Cichocki, Magdalena Muzińska pod opieką pani Grażyny Kowalskiej odwiedziła mieszkańców wsi Ościsłowo.
Druga grupa kolędników Marcin Brzezicki, Kamil Gregorowicz, Dominik Lazarski, Angelika Stępińska, Katarzyna Strzeszewska pod opieką pani Bogumiły Bielskiej i pani Bożeny Załuska odwiedziła mieszkańców Kolonii Ościsłowo i wsi Kanigówek.
Zebrane w tym roku ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z Papui Nowej Gwinei oraz wsparcie pracy misyjnej siostry Teodory Grudzińskiej, misjonarki w Kamerunie pochodzącej z Ościsłowa.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy z życzliwością przyjęli małych kolędników w swoich domach, które z zaangażowaniem podjęły trud wędrówki, aby pomóc swoim rówieśnikom z Papui Nowej Gwinei i Kamerunu oraz wszystkim, którzy pomagali nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji kolędników misyjnych.

Grażyna Kowalska

Czytaj dalej