Archiwa tagu: kapłaństwo

050

Jubileusz 50 – lecia Kapłaństwa ks. Mieczysława Białowąża 2014

Złoty Jubileusz Kapłaństwa to piękny dzień w życiu każdego, kto poszedł za głosem Chrystusa – Dobrego Pasterza. Ta uroczystość Jubileuszowa Księdza Mieczysława odbywa się w naszym kościele parafialnym, ponieważ Ksiądz Mieczysław urodził się w tej parafii w Gumowie, tu w tej świątyni został włączony do Kościoła przez sakrament chrztu 30 kwietnia 1941 roku, tu po raz pierwszy przyjął Komunię świętą 2 lipca 1948 roku. W tym kościele parafialnym został umocniony darami Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania 12 maja 1952 roku. Z tej parafii pojechał do Płocka by 14 czerwca 1964 otrzymać święcenia kapłańskie. Tu 21 czerwca 1964 roku odprawiał Mszę świętą prymicyjną. Mieszkając na terenie naszej parafii jest nam tak bardzo potrzebny i bliski. Poza wielką posługą w konfesjonale, odwiedzaniem chorych, bardzo chętnie służy pomocą innym. Dlatego czuje się młody, ciągle pełen energii, humoru i wszyscy Go kochamy.
Pragnę pogratulować Księdzu Mieczysławowi wyboru tak ważnej i zaszczytnej drogi powołania życiowego. Dołączamy się się dzisiaj my wszyscy do dziękczynienia składanego Bogu przez Księdza Mieczysława za kapłaństwo, które jest darem i tajemnicą, jak mówił w swojej autobiografii święty Jana Paweł II
ks. Janusz Rumiński

Czytaj dalej

25-lecie x J.Ruminski 089

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. proboszcza Janusza Rumińskiego 2014

Kochani Parafianie, Czcigodni Goście!

Wyrażam podziękowanie tym wszystkim, którzy przybyli ma Mszę Świętą dziękczynną z okazji 25 – lecia mojego kapłaństwa.

Pragnę podziękować za Waszą modlitwę w mojej intencji, za miłe usłyszane słowa pełne przyjaznych myśli, za okazaną mi życzliwość.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku i za czynne włączenie się w  jego sprawny przebieg.

Wszystkich Was polecam Bogu codziennie w mojej osobistej modlitwie i życzę dalszej miłej współpracy w zgodzie i miłości w naszej parafialnej wspólnocie.

Szczęść Wam Boże

Wasz proboszcz

Czytaj dalej