Archiwa tagu: jubileusz 600-lecia

Wyniki konkursu plastycznego

W Roku Jubileuszu 600-lecia naszej parafii odbył się konkurs literacko-plastyczny pt. „Parafia Sulerzyż widziana oczami dziecka”, który został rozstrzygnięty. Uczestnicy w bardzo ciekawy sposób posługując się wieloma technikami plastycznymi przedstawili życie naszej wspólnoty parafialnej. W konkursie wzięli też udział uczniowie ze szkół spoza parafii.

Czytaj dalej

047

III parafialny rajd rowerowy

III Parafialny rajd Rowerowy zbiega się z rokiem Jubileuszu 600-lecia Erygowania naszej Parafii. Przeżywaliśmy już główne uroczystości Jubileuszowe 4 lipca, jednakże rok jubileuszowy się nie kończy, ale trwa dalej.

W dniu 18 lipca br. odbył się kolejny rajd rowerowy, o temacie „Śladami Rodziny Kanigowskich” . Jest to temat związany ściśle z naszą Parafią i Jubileuszem. Rodzina Kanigowskich była od końca XVIII wieku związana z naszą parafią. Byli czynnymi parafianami. Budowali i remontowali kościoły i byli ich głównymi kolatarami i darczyńcami. Historia rodziny Kanigowskich na stałe wpisała się w naszą parafię. Pragnę zwrócić uwagę, iż nie znaliśmy dobrze jej historii oraz celów ich działań, jakich dokonywali w Sulerzyżu. Wraz z rokiem Jubileuszowym powstała inicjatywa odnowienia Kaplicy Kanigowskich, a pan Organista Igor Krajewski odkrył wiele ciekawych informacji na temat tej rodziny w archiwach: diecezjalnym w Płocku i państwowym w Mławie oraz przygotował wystawę na temat rodziny Kanigowskich i zorganizował rajd rowerowy poświęcony tej rodzinie.

Czytaj dalej

FOTO_022

Jubileusz 600-lecia erygowania Parafii

Dziś, pod przewodnictwem księdza biskupa Romana Marcinkowskiego i zgromadzonych kapłanów – wspólnie – wszyscy – chcemy dziękować Panu Bogu, za otrzymane dary w postaci osób, które tę parafię tworzyły i tworzą poprzez liczne dzieła, które tu dokonywały się przez wieki i dokonują się aktualnie.

Pragniemy wszyscy stanąć przed ołtarzem Pańskim, tak jak stawali nasi przodkowie, by złożyć Bogu Najwyższemu hołd i podziękowanie za łaski zsyłane dla nas, dla naszego narodu i naszej Ojczyzny poprzez całe sześćsetlecie oraz prosić o dalszą opiekę.
Przeszłości dzieje są mistrzynią życia. Praca wieków minionych – podwaliną dla nas, budujących teraźniejszość i przyszłość. Mamy pracować na dziś, ale tę pracę musimy wiązać z przeszłością. Z niej czerpać naukę i otuchę w chwilach zwątpienia i upadku ducha.

Czytaj dalej

XIV niedziela zwykła 2010. Jubileusz Parafii

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Jubileusz 600-lecia erygowania naszej parafii, wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrego przeżycia tego dnia. Życzę by jubileuszowe obchody zostały w pamięci nas wszystkich.
  2. W pierwszą wakacyjną niedzielę słyszeliśmy Ewangelię o posłaniu 72 uczniów z misją głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu. Jej pojawienie się na początku wakacji może być nieco zaskakujące. Warto jednak przyjąć jej orędzie jako wezwanie do tego, by wakacje nie były czasem „wakacji od Pana Boga”. Każdego dnia pamiętajmy o osobistej modlitwie, o niedzielnej Eucharystii i częstym korzystaniu z sakramentu pojednania.
  3. We wtorek, 6 lipca – błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, która swoim życiem potwierdziła, że cały Kościół ze swej natury jest misyjny. Wszystkie siły poświęciła misyjnym dziełom afrykańskim. Prośmy przez nią o taki sam zapał dla nas w przekazywaniu wiary choćby najbliższym. Nabożeństwo do św. Anny.
  4. W czwartek, 8 lipca – świętego Jana z Dukli, bernardyna, gorliwego duszpasterza w Krakowie, Poznaniu i Lwowie.
  5. 11 i 12 września odbędzie się w naszej parafii Maraton Biblijny – czyli czytanie przez 24 godz. Pismo św. Nowego Testamentu.
  6. 19 września jubileusze małżeńskie proszę o zgłaszanie się małżeństw przeżywających w tym roku 25 i 50 rocznicę ślubu.
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej

058

Misje Święte w Roku Jubileuszu 600-lecia Parafii

Zapraszam wszystkich Parafian do uczestnictwa w Misjach Świętych, które odbędą się od 25 kwietnia do 1 maja 2010 roku. Niech to będzie czas zbliżania się do Boga, przemiany naszych serc, wzajemnej jedności i pomocy, tworzyć wspólnotę wierzących, która będzie opierać się na miłości pochodzącej od Chrystusa.

NIEDZIELA 25 KWIETNIA
9.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci.
10.30 – Msza św. w Chotumiu.
12.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym.
13.00 – Nauka stanowa dla młodzieży ze szkoły średniej, studiującej, pracującej.

PONIEDZIAŁEK 26 KWIETNIA
9.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym.
10.30 – Msza św. dla młodzieży z gimnazjum.
12.00 – Msza św. w Chotumiu.
18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym.
19.00 – Nauka stanowa dla mężczyzn.

Czytaj dalej

022

Bal Karnawałowy dla Dzieci 2010

W niedzielne popołudnie, 7 lutego, dzieci naszej Parafii bawiły się na Balu Karnawałowo-Przebierańcowym, który dzięki gościnności Pana Dyrektora Marka Marcinkowskiego został zorganizowany w Szkole w Ościsłowie.

Zabawę zorganizowano z okazji obchodów Roku Jubileuszowego 600 – lecia powstania Parafii. Hala sportowa szkoły w Ościsłowie na jeden wieczór zmieniła się w wystrojoną balonami salę balową.

Czytaj dalej