Archiwa tagu: Jezusa

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 2014

  1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece, a w szczególności jubilatów, którym gratulujemy dotychczasowej współpracy z łaską sakramentu małżeństwa i życzymy wytrwania w zobowiązaniach przyjętych w dniu ślubu.
  2. Dziś składka na tacę przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  3. W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 17.00 Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcam do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.
  4. W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele.
  5. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00 Odmawianie cząstki różańca 16.30.
  6. Za tydzień – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim.
  7. Proszę o przygotowywanie strojów królewskich do orszaku Trzech Króli na 6 stycznia.
  8. Ofiarę na potrzeby kościoła złożyła p. Ewa Wernicka z Rydzewa 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
  9. Porządek kolędy w najbliższych dniach:

Poniedziałek od godz. 9.00 – Rydzewo od p. Tarnowskich

Wtorek od godz. 9.00 – Rydzewo od Wólki

Środa od godz. 9.00 – Wólka Rydzewska

Piątek od godz. 9.00 – Chotum od p. Potyrałów

Sobota od godz. 9.00 – Chotum od p. Oleksińskich

Poniedziałek od godz. 9.00 – Nowa Wieś, a od 12.00 Baraki Chotumskie

Czytaj dalej