Archiwa tagu: jedność chrześcijan

II Niedziela Zwykła 2016

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc 
i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.
2. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także 
z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.
3. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.
4. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary.
5. W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
6. W ostatnią niedzielę zebraliśmy do puszek ofiary na poszkodowanych rodzin z Rydzewa p. Grabowskich i Malinowskich 2110zł.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
8. Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Proszę o zgłoszenie się osób, których nie zastałem w domach, i zachęcam do tego tych, którzy życzą sobie odwiedzin kapłana. W tym tygodniu kolęda według następującego porządku odwiedzę rodziny i parafian
Poniedziałek od godz. 9.00 – Ościsłowo Wieś
Wtorek od 9.00 – Budy Rumockie
Środa od 9.00 – Sulerzyż od lasu
Czwartek od 15.00 – Sulerzyż od p. Kowalskich
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.

Czytaj dalej