Archiwa tagu: JanickiKostka

DSC_1253

Rostkowo 2015

„ Błogosławieni miłosierni,
albowiem oni miłosierdzia dostąpią.” – Mt, 5,7

W słoneczne sobotnie przedpołudnie 19. 09. 2015 roku 72 – osobowa grupa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z: Chotumia, Ościsłowa i Gumowa pod opieką pań katechetek i nauczycieli wzięła udział w XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Rostkowa, do patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki. Wyruszyliśmy radośni, rozmodleni i z naszymi intencjami w sercach, aby przedstawić je Bogu przez wstawiennictwo Stasia Kostki.
Tegoroczna pielgrzymka pod hasłem „ Błogosławieni miłosierni” skupiła w Rostkowie kilkaset dzieci i młodzieży z diecezji płockiej i gości z sąsiednich diecezji. Była dla nas dobrym przygotowaniem do peregrynacji Obrazu Matki Bożej, która czeka nas w październiku.
Eucharystii przewodniczył J.E. Piotr Libera Biskup Płocki. Bardzo ciekawą homilię o rozpoznaniu u młodego człowieka życiowej drogi powołania na przykładzie bajki o wędrówce „wesołej drużyny” wygłosił ks. Andrzej Janicki.
Wielkim wydarzeniem była też obecność symboli Światowych Dni Młodzieży Krzyża i Ikony Matki Bożej, których Rostkowo było końcową stacją w naszej diecezji . Toteż niezwykłym przeżyciem było dotknięcie tego Krzyża, który po Eucharystii podczas programu ewangelizacyjnego „ odbywał pielgrzymkę po placu celebry niesiony rękami setek dzieci i młodzieży”. W czasie Mszy św. Ks. Biskup pobłogosławił zgromadzonych relikwiami świętego Patrona i prosił, aby pamiętali o obecności Boga w ich życiu i Jego wielkim miłosierdziu.
Ta pielgrzymka i jej wzruszająca atmosfera była wspaniałym doświadczeniem duchowym i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci .
Wróciliśmy radośni i szczęśliwi. Pogoda była wspaniała. Do zobaczenia za rok.

Bożena Załuska

Czytaj dalej