Archiwa tagu: Jan Paweł II

3745c66d77a640c8db3cf0d88ffb3761

Mobilne Muzeum Jana Pawła II

W pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II 4 maja w piątek w naszej parafii będą relikwie błogosławionego Jana Pawła II i Mobilne Muzeum Jana Pawła II, w którym są osobiste pamiątki po papieżu. Tego dnia Msze święte o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Cały dzień będą w kościele wystawione relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Mobilne Muzeum Jana Pawła II będzie otwarte od godz. 10.00 do 20.00.

Zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa we Mszach świętych i zwiedzaniu Muzeum Jana Pawła II.

Zatrzymaj się, powierz przez błogosławionego Jana Pawła II swoje troski, kłopoty, trudności, problemy, choroby Bogu. Podziękuj Mu za łaski i dary które otrzymujesz każdego dnia. Przyjdź i w ciszy powiedz Jezusowi co jest w twoim sercu, a On cie wyslucha.

Proboszcz
ks. Janusz Rumiński


XXIX niedziela zwykła 2011

  1. Dokładnie dzisiaj przypada 33. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  2. Dziś pośród nas jest siostra Teodora, która mówi o misjach i zbiera ofiary na misje.
  3. Dziś też w całym Kościele liczenie wiernych uczestniczących w Mszy św. i przyjmujących Komunię św.
  4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania błogosławionego Jana Pawła II: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  5. Przyjmuję już na wypominki, w których będziemy się modlić za bliskich nam zmarłych od 1 listopada przez cały rok. Pamiętajmy o bliskich naszych zmarłych którzy przebywają w czyśćcu i potrzebują naszej modlitwy. Niech modlitwa wypominkowa w każdą niedzielę przyczyni się by kara w czyśćcu była krótsza.
  6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Marek Wichowski z Rumoki z Justyną Misiewicz z Bronisławia zapowiedź druga.
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny jest kalendarz rolników, mały przewodnik katolicki. Do odebrania jest Rycerz Niepokalanej. Proszę też składać ofiarę na prenumeratę Rycerza Niepokalanej na następny rok.

Czytaj dalej

004

VI rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

Wszyscy czekamy na beatyfikację naszego wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II. Nasza parafia, podobnie jak inne parafie w Polsce, przygotowuje się do majowego wydarzenia podejmując wiele form ewangelicznych, które przybliżają życie i nauczanie naszego ukochanego Ojca Świętego. Są to m.in. rekolekcje wielkopostne, nowenna, drogi krzyżowe, konkursy wiedzy o Ojcu Świętym w szkołach, gazetki okolicznościowe oraz wieczornica w szóstą rocznicę Jego odejścia do Domu Ojca. Podczas wieczornicy w kościele parafialnym w Sulerzyżu, uczniowie ZSO w Ościsłowie pod kierunkiem pań Bożeny Załuskiej i Magdaleny Kurnikowskiej przedstawili program słowno-muzyczny pt. „Santo Subito” przypominając zgromadzonym najważniejsze chwile z życia Jana Pawła II, które dzisiaj w całości postrzegamy jako drogę do świętości. Dzieci i młodzież dali przykład jak niezwykłą postacią był i jest papież wszechczasów. Program wzbogaciła prezentacja multimedialna o Janie Pawle II. Wśród licznie zgromadzonych widać było zadumę, wzruszenie i radość. Po programie wszyscy uczestnicy w Eucharystii dziękowali za wielki dar Boga w osobie Jana Pawła II.

Czytaj dalej

038

IX Dzień Papieski

„Być to nie znaczy czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być wolnym to znaczy być człowiekiem prawego sumienia i czynić to, co jest prawdziwym dobrem, to być człowiekiem dla drugich”

wg Listu do Młodych Jan Paweł II

Przytoczone słowa Największego Polaka Sługi Bożego Jana Pawła II wprowadziły nas w przeżywanie tegorocznego IX Dnia Papieskiego pod hasłem:  „Jan Paweł II – Papież Wolności” Dzień Papieski obchodzony 11.10.2009 r. w naszej parafii rozpoczął się programem słowno-muzycznym przygotowanym przez ZSO w Ościsłowie pod kierunkiem Pani katechetki Bożeny Załuska przed poranną Mszą świętą o godz. 8.45 w kościele w Sulerzyżu. Licznie przybyłym parafianom uczniowie przybliżyli drogę Jana Pawła II do pontyfikatu oraz Jego nauczanie na temat wolności.

Czytaj dalej

005

Czwarta rocznica śmierci Jana Pawła II

W naszej parafii obchody czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II odbywały się dwa dni. W niedzielę 29 marca w Chotumiu dzieci ze Szkoły Podstawowej z Chotumia pod kierunkiem pani katechetki Elżbiety Tokarskiej przygotowały program słowno muzyczny o życiu Sługi Bożego Jana Pawła II.
W czwartek 2 kwietnia w sam dzień śmierci w Sulerzyżu o godz. 20.00 odbył się różaniec prowadzony przez panią katechetkę Bożenę Załuska wraz z młodzieżą. Następnie była sprawowana Eucharystia o szybką beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II, po której był przedstawiony program słowno muzyczny pod tytułem: Jan Paweł II – Nauczyciel prawdy. O godz. 21.37 biły dzwony, następnie po błogosławieństwie wszyscy rozeszli się w ciszy do domów.

Czytaj dalej