Archiwa tagu: III niedziela wielkiego postu

III Niedziela Wielkiego Postu 2017

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomaga nam udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 16.30 i niedzielnych gorzkich żalach o godz. 12.00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny
2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne prowadzić je będzie O. Zdzisław Dzido z Niepokalanowa. Otwórzmy się na działanie łaski Bożej w tych rekolekcjach i dobrze je przeżyjmy.
3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.
4. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.
5. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Proszę z zakrystii wziąć deklaracje i wypełnić je.
6. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marcin Kownacki z Chotumia i Anna Margel z Kalisza zapowiedź druga, Dariusz Stanisław Danilczuk z Siedlec i Sylwia Olszak z Rydzewa zapowiedź pierwsza
8. Dziękuję mieszkańcom Wólki Rydzewskiej za ofiary na kwiaty do Groby Pana Jezusa.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.

Czytaj dalej