Archiwa tagu: III Niedziela wielkiego postu 2016

III Niedziela Wielkiego Postu 2016

  1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragnę zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które od dzisiaj rozpoczynamy. Witam wśród nas ks. Zbigniewa Kołodzieja Pallotyna z Ołtarzewa, który będzie prowadził rekolekcje w naszej parafii. Otwórzmy się na łaskę Bożą podczas tych rekolekcji i uczęszczajmy przez wszystkie dni.
  2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwarte, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. w intencji powołanych do służby Bożej oraz. W piątek o godz. 16.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 16.30 droga krzyżowa i Msza św. Spotkanie młodzieży do bierzmowania. W sobotę o 16.00 adoracja i różaniec.
  4. W następną niedzilę spotkanie do I Komunii i dzieci dostaną książeczki.
  5. W piątek 18 marca odbędzie się przez Sulerzyż droga krzyżowa.
  6. Jak co roku w niedzielę odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.
  7. Dziękuję mieszkańcom wiosek Rumoka i Sulerzyż za pieniądzę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Kwiatkowski z Ciechanowa i Paula Bialik z Rydzewa zapowiedź trzecia, Michał Lewandowski z Rumoki i Agnieszka Woźniak z Glinojecka zapowiedź druga. Łukasz Stanczewski z Baraków Chotumskich i Anna Mońkowska z Baraków Chotumskich zapowiedź pierwsza.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamm o modlitwie i życzliwości.

Czytaj dalej