Archiwa tagu: dzień papieski

XXVII Niedziela Zwykła 2014

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę przygotowującą przed peregrynacją Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który przybędzie za dziewięć miesięcy do naszej diecezji i będzie w naszej parafii.
 3. Dziś spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i poświęcenie różańców.
 4. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30.
 5. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy.
 6. W następną niedzielę będziemy przeżywać XIV Dzień Papieski pod hasłem „ Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. Będą zbierane ofiary do puszę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 7. W następną niedzielę będziemy w naszej parafii gościli ks. Profesora i kleryków z WSD z Płocka na niedzieli powołaniowej. Ofiary, które będą zbierać na tacę będą przeznaczone na WSD w Płocku.
 8. W następną niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas IV Szkoły Podstawowej.
 9. Przyjmuję na przypominki za naszych zmarłych, za których będziemy modlić się od 1 listopada przez cały rok. Pamiętajmy o naszych najbliższych, którzy potrzebują modlitwy.
 10. W tym tygodniu na potrzeby parafii wpłynęła ofiara anonimowa 100zł, Dziękuję też p. Zbigniewowi Koprowskiemu za ścięcie trawy na cmentarzu.
 11. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, są Kalendarze Rolników 24zł, jest do odebrania Rycerz Niepokalanej

Czytaj dalej

XXVIII niedziela zwykła 2013

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, polecam tę dzisiejszą zbiórkę do puszek życzliwości Parafian.
 2. Dziś siostra Teodora daje swoje świadectwo pracy misyjnej i zbiera ofiary na misje.
 3. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
 4. W nadchodzący piątek, 18 października, święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 5. W przyszłą niedzielę liczenie wiernych uczęszczających do kościoła i przyjmujących Komunie.
 6. Dziękuję mieszkańcom Ościsłowa wsi za kwiaty do kościoła proszę mieszkańców Ościsłowa kolonii pod lasem o kwiaty do kościoła.
 7. Ofiary na potrzeby parafii w tym tygodniu złożyli: Bronisława Lewandowska z Chotumia 100zł, KŻR z Gumowa 100zł, Tomporowscy z Rydzewa 100zł, ofiara anonimowa 200zł. Za ofiary Bóg zapłać.
 8. Przyjmuję na wypominki roczne za naszych zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych rodzicach, mężu, żonie, dzieciach, braciach w modlitwie, gdyż może oni potrzebują naszej pomocy. Przez modlitwę my wyrażamy naszą pamięć i wdzięczność naszym bliskim zmarłym.
 9. Proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu.
 10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj dalej

XXVIII niedziela zwykła 2011

 1. Dziś obchodzimy XI Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II – Człowiek modlitwy który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę.
 2. Dziś o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas IV szkoły podstawowej.
 3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny! Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam!.
 4. W piątek, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
 5. W przyszłą niedzielę, 16 października, przypada 33. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W Ciechanowie w parafii M. B. Fatimskiej o godz. 13.00 wystąpi góralski zespół Trebunie Tutki z okazji odpustu ku czci błogosławionego Jana Pawła II.
 6. W następną niedzielę będzie pośród nas siostra Teodora, która będzie mówiła o misjach i zbierała ofiary na misje.
 7. Rozpoczęło się douczanie w naszej świetlicy we wtorki i czwartki od godz. 15.00 do 17.00.
 8. Ofiarę na potrzeby parafii złożyło KŻR z Gumowa 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Marek Wichowski z Rumoki z Justyną Misiewicz z Bronisławia zapowiedź pierwsza.
 10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny jest kalendarz rolników, mały przewodnik katolicki. Do odebrania jest Rycerz niepokalanej. Proszę też składać ofiarę na prenumeratę Rycerza Niepokalanej na następny rok.

Czytaj dalej

038

IX Dzień Papieski

„Być to nie znaczy czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być wolnym to znaczy być człowiekiem prawego sumienia i czynić to, co jest prawdziwym dobrem, to być człowiekiem dla drugich”

wg Listu do Młodych Jan Paweł II

Przytoczone słowa Największego Polaka Sługi Bożego Jana Pawła II wprowadziły nas w przeżywanie tegorocznego IX Dnia Papieskiego pod hasłem:  „Jan Paweł II – Papież Wolności” Dzień Papieski obchodzony 11.10.2009 r. w naszej parafii rozpoczął się programem słowno-muzycznym przygotowanym przez ZSO w Ościsłowie pod kierunkiem Pani katechetki Bożeny Załuska przed poranną Mszą świętą o godz. 8.45 w kościele w Sulerzyżu. Licznie przybyłym parafianom uczniowie przybliżyli drogę Jana Pawła II do pontyfikatu oraz Jego nauczanie na temat wolności.

Czytaj dalej

062

VIII Dzień Papieski

Tegoroczny VIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Wychowawca Młodych”, był dniem modlitwy o rychłe wyniesienie Sługi Bożego Jana Pawła II na ołtarze. W naszej parafii 12 października 2008 o godz. 8.45 w Sulerzyżu, rozpoczął się program słowno-muzyczny w trzydziestą rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Program przygotowała pani katechetka Bożena Załuska wraz z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Ościsłowa. Program przybliżył nauczanie Jana Pawła II jako wychowawcy młodych. Po przedstawieniu rozpoczęła sie uroczysta Msza św., której pprzewodniczyłks. Mieczysław Białowąż.

Czytaj dalej