Niedziela – 19.01.2020

Styczeń 19, 2020 Published by 29 komentarzy

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. „Gość Niedzielny” – stała cena 6 zł.
 2. Plan Kolędy w tym tygodniu:

————————————————-

Plan Kolędy:

Poniedziałek 20 .01. – Rumoka Wieś
Wtorek 21.01. – Ościsłowo Kol. za lasem
Czwartek 23.01. – Chotum – od p. Oleksinskich do p. Komorowskich
Piątek 24.01. – Gumowo Kol. za szkołą
Sobota 25. 01. – Ościsłowo Wieś- p. Arciszewski Paweł – p. Piotrowski Marcin / 20 rodzin/
Poniedziałek 27.01. – Ościsłowo wieś – od p. Wierzchowskich do p. Czajkowskich./ 17 rodzin/
Wtorek 28.01. – Gumowo wieś – od p. Brzoza do p.Michała Bielskiego./ rodzin/
Środa 29.01. – Gumowo wieś- p. Szustowski – do p. Kubiński. / 18 rodzin /
Czwartek 30.01. – Sulerzyż – od p. Podlecki do p. Głowacki./ 20 rodzin/
Piątek 31.01. – Sulerzyż – od.p.Zofii Kwiatkowskiej do p. wiesława Szustowskiego
Sobota 01.02. – Sulerzyż – od kościoła do p. Krzysztofa Szustowskiego

W Niedzielę 02.02 . po południu i w poniedziałek 03.02. mogę być na kolędzie u tych rodzin, które z różnych przyczyn nie mogły być na kolędzie. Jeśli te rodziny się nie zgłoszą, to znaczy, że nie chcą mieć kontaktu za życia z księdzem. Tym osobom należy odmówić posług duszpasterskich, oprócz udzielenia Sakramentu Pokuty i Namaszczenia Chorych, szczególnie w niebezpieczeństwie śmierci należy wezwać kapłana.

Categorised in: ,

This post was written by new_user

29 komentarzy

 • Anonim says:

  Co ksiadz madrego napisal jak mozna zmuszac ludzi do przyjmowania go w domu koleda to nie jest przymus tylko chec przyjecia ksiedza w swoim domu a w domu przyjmuje sie kogos kto na to zasluguje moze ksiadz powinien sie postarac byc lepszym dla swoich parafian i moze wiecej drzwi by bylo dla ksiedza otwartych a postraszyc mozna male dzieci a nie doroslych parafian ktorzy widza i slysza co ksiadz wyrabia pozdrawiam

 • .... says:

  Widze,że nowy ksiądz proboszcz bedzie stosował metody dawnego księdza,który był jakiś czas temu w parafii. I to czy pochowamy kogoś z rodziny i czy dzieci będą ochrzczone czy przystąpią do komunii bedzie uzaleznione od tego np. Czy ksiądz bedzie w danym domu po kolędzie czy nie. I pewnie jeszcze od tego jaką zawartość bedzie miała koperta!

 • Anonim says:

  Nie słucham radia Maryja i nie oglądam telewizji Trwam…ciekawe czy ksiądz do mnie przyjdzie 🤔

 • Nakwaski says:

  Co to za wizyta duszpasterska skoro gość narzuca się a do tego nakazuje dostosować się do jego terminów? To gospodarz zaprasza! Kępa odetchnęła z ulgą to teraz innych będzie terroryzował diabeł w ornacie…

 • Anonim says:

  Każdy wie że kolęda jest tylko po to by zebrać kasę a nie by odwiedzić parafian. To co ksiądz teraz powiedział to jakiś żart. Zamiast próbować przekonać do siebie parafian i zdobyć w jakiś sposób ich zaufanie i sympatię to jak na razie stara się ksiądz ich/ nas zrazić do siebie. Gratulacje ! Jest ksiądz na najlepszej ku temu drodze .

 • Anonim says:

  Mam nadzieję, że obecny proboszcz nie pozostanie na długo w naszej parafii. Kolęda jest jedynym dniem w roku, w którym ksiądz odwiedza nasze domy, co za tym idzie głównym celem tej wizyty nie jest przeprowadzenie „wywiadu” jak rodzinie się żyje.., co się zmienia.. chodzi tylko o ofiarę, często wymuszoną z ambony, lub przez formę zapisywania w zeszycie ile dana rodzina uiściła w obecnym roku. Styczeń dla wielu rodzin jest miesiącem finansowego dołka, niestety nie każdy to potrafi zrozumieć. Proboszcz powinien wzbudzać u ludzi zaufanie, a nie próbować być w ich oczach tyranem, ambona zatem jest miejscem głoszenia prawdy, a nie siania strachu.

 • Jawa says:

  Zgadzam się z moimi przedmówcami, nie tendy droga i lepiej niech ksiądz proboszcz to przemysli. A organista nie mam nic do tego młodego człowieka ale z taką wymową nie nadaje się. Dziwie się że Rada Parafialna zgodziła się na takiego organistego ale cóż w naszej parafii są tacy co tylko przytakują tak było zawsze. A może lepiej było założyć takiego organistego jak w Sulerzyżu a nie kupować głośnik na cmentarz który nie działa bo fale nie dochodzą bo wokół jest las i żadnego z niego porzytku.

 • Zarafe says:

  Powinien proboszcz pamiętać, że z punktu widzenia prawa kościelnego, nie przyjęcie ksiedza na kolędzie nie jest wykroczeniem ani grzechem przeciw przykazaniom kościelnym. Czego nie powinnan raczej księdzu przypominać. W związku z tym, odmowa udzielenia sakramentów jest bezpodstawna. Jednak wychodzi na to, że będzie to z księdza strony jakąś forma zemsty, czyż nie? Zgodzę się z moim wcześniejszym przedmówcą, że ta kilkuminutowa wizyta ma na celu zainkasowanie koperty. W ciągu 10 minut nie da się poznać parafianina, na dodatek w stresującej atmosferze. Powinien ksiądz zdobyć nasze zaufanie. Jednak dotychczasowe postępowanie raczej księdzu nie pomoże. Przypominam, że to ksiądz powinien zabiegać o przyjęcie na kolędzie, o to żebyśmy księdzu zaufali i podzielili się naszymy sprawami. Życzę udanej współpracy, nie sądzę jednak, że długo tu ksiądz zostanie z takim nastawieniem.

 • XYZ says:

  Dlaczego skrzynka kontaktowa nie działa? Dlaczego ta strona jest prowadzona w tak niechlujny sposób? Dlaczego nie można z księdzem skontaktować się mailowo?

  • Bogdan 56 says:

   Co masz na myśli? Moim zdaniem strona jest prowadzona prawidłowo. Nie zamula, pliki ładują się szybko. Jest na bieżąco aktualizowana. Co nazywasz niechlujnym prowadzeniem? Może chciałabyś postawić swoją wersję strony?

   • XYZ says:

    Doprawdy Słońce? Uważasz, że strona nadal pracuje tak samo? Nie chodzi mi o sam proces pracy strony, chociaż i do tego można się przyczepić. Chodzi mi o usunięcie pewnych opcji, które były dostępne przed pracami na stronie. Napewno moją stronę prowadziłabym sama, a nie wyręczała się innymi.

    • Bogdan 56 says:

     Może masz rację, nie wiem, jak działała strona kiedyś i o jakich pewnych opcjach i pracach mówisz. Dla mnie pewne jest tylko to, że każdym wpisem tutaj zostawiłaś po sobie ślad łatwy do namierzenia. Bez odbioru.

 • Anonim says:

  Cieszę się że nasza parafia zaczyna dostrzegać prawdziwe oblicze proposzcza. Jak można opowiadać na nowej parafii o byłych parafianach, może ksiądz niezasługiwał na lepsze przyjęcie. Mam nadzieję że jest nas więcej w parafii tak myślących. Jest jeszcze jedna sprawa ksiądz powiedział że opózniają się pracę w kościele a on nie może wyegzekwować dotrzymania terminu a więc kto ma to zrobić jak nie nowy gospodarz parafii. Jedno jest pewne że nasza parafia nie ma szczęścia do dobrych gospodarzy, jeden nam się trafił a ten zniszczy to wszystko co poprzednik takim trudem zbudował i nie chodzi tylko o materialne sprawy.Ktoś ma pretensje że zapisuję ile kto da kolędy i to źle może i tak ale jego poprzednik nie tylko zapisywał ale jeszcze czytał z Nazwiska ile kto dał i to jest nie dopuszczalne powinien czytać wsiami lub ogólnie bo uważam ze powinniśmy wiedzieć ile zebrał i co za to zrobi.

 • Koordynatorka says:

  Rada Duszpasterska powołana przez dawnego Proboszcza została rozwiązana 30 czerwca 2019 r.
  Utworzona przez obecnego Proboszcza Rada i jej członkowie mają prawo doradzać Księdzu i wspierać Go w podejmowanych działaniach.
  Stare odeszło. Idzie nowe. Jakoś to będzie.

 • Tony says:

  Cieszmy się że mamy księdza. Należy mu się szacunek. Są takie miejsca gdzie o duchownego ciężko a ludzie są prześladowani za wiarę. Na szczęście nas to nie dotyczy. Trochę pokory, mniej chęci rządzenia, zwłaszcza cudzymi pieniędzmi i wszyscy będziemy szczęśliwi.

  • Zarafe says:

   Naprawdę mamy się cieszyć z takiego ksiedza? Powinien swoim owieczkom dawać przykład postępowania, a nie sądzę, że jego zachowanie powinno się naśladować. Co do tego mają prześladowania i brak księży? Czy nagle pojawienie się księdza rozwiąże ten problem? W jakimś stopniu nawet księża nawołują do nienawiści i szkalowania ludzi z różnych powodów. Nie tylko zwykły człowiek jest zdolny do tego. A prześladowania dotyczą każdego. Sądzę, że i ty nie tolerujesz pewnych ludzi, ze względu, chociażby na ich pochodzenie. Więc nie mieszaj tego o czym napisał nasz Proboszcz z prześladowaniem. To czy jest ksiądz czy nie, nie wpływa, że nagle prześladowania znikają.

   • Tony says:

    Problem w tym, że zbyt dużo sądzisz, a zbyt mało wierzysz.

    • Zarafe says:

     Skarbie, wiara to nie wszystko. Czasami musisz ją oddzielić, żeby zauważyć pewne rzeczy. Naprawdę myślisz, że jestem prawdziwym chrześcijaninem, tak jak jest napisane w Piśmie? Pomagasz potrzebującym? Napewno. Czy kochasz swoich bliźnich, szanujesz ich, nie prześladujesz? Tu akurat pewnie bym się nie zgodziła. Napewno są ludzie którymi gardzisz i życzysz im źle. A to już skaza na pięknym naczyniu. A co do mojej wiary, jest na tyle wystarczająca, żeby być lepszym człowiekiem. Mimo, że nie jestem gorliwym katolikiem.

    • Jawa says:

     Chyba coś tu się komuś pomyliło że co jesli jest się wierzącym to nie można wypowiadać się na temat postępków proboszcza
     A tak w ogóle to nikt księdza nie osądza,osądzi go Bóg tak jak nas wszystkich ale nie jest to rzadna św. osoba żeby
     nie komentować jego bzdurnych wypowiedzi i zachowań

  • Kamil says:

   Nie cudzymi tylko naszymi i nie chodzi o rządy tylko żeby ta parafia mogła wyglądać jak do tej pory i niekochajmy się w duchownych bo daleko odeszli od nauk Jezusa a Rada tak ma wspierać proboszcza ale także uświadamiać błędne jego decyzję

 • GallAnonim says:

  Ciekawe jak się ma ten zapis o odmowie sakramentów do prawa kościelnego, chyba trzeba się w nie zagłębić wydaje się, że proboszcz też nie do końca zna prawo kościelne. Zamiast być otwartym, przyjaznym, jednoczyć parafian od początku wprowadza jakiś dziwny system. Jeśli Bóg kazał przebaczać, a ksiądz będzie się gniewał za to że ktoś go nie przyjmie to halo coś tu jest chyba nie tak .

  • Zarafe says:

   W prawie kanonicznym nie jest nic napisane, że odmowa przyjęcia ksiedza po kolędzie prowadzi do odmowy udzielania sakramentów. Bardziej wygląda to na samodzielną decyzję naszego Proboszcza.

 • Kamil says:

  Cieszę się że w naszej parafii jest coraz więcej osób które widzą prawdziwe oblicze proboszcza. Jak można obgadywac byłych parafian. Nasza parafia nie ma szczęścia do dobrych gospodarzy trafił nam się jeden ktory zrobił tyle dobrego a teraz to wszystko przepadnie. Ktoś pisał że ksiądz zapisuję ile zebrał jeśli chodzi oto to jego poprzednik też tak robił i jeszcze czytsł Nazwiskami to było niedopuszczalne powinno byc czytane wioskami, mamy prawo wiedzieć ile zebrał i co za to zrobi

 • Anonim says:

  Dajcie spokój proboszczowi biskupi są winni

 • Bez poważania JAŚ says:

  połowa z was co chodzi do kościoła, to patrzyć na siebie nie może, i udaje że się modli, a poza kościołem ludzie by się pożarli jak by się udało. A ksiądz niech sobie kupi kasę fiskalną, a nie na lewóchę po domach chodzi. Dziękuję, do widzenia

 • Chaotic says:

  Na moich drzwiach wisi co roku kartka o następującej treści „Nie dokarmiam kleru”. Nie chodzę do kościoła, nie chrzczę dzieci, nie mam ślubu kościelnego l, nie zapisałam dzieci ja religie. Można? Można! Wam drodzy parafianie też polecam życie zdala od tych pijawek, a będzie żyło wam się znacznie spokojniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje parafialne

 • Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Św. Mikołaja w Sulerzyżu

  Sulerzyż 48, 06-452 Ościsłowo
  Tel. 236719076
  E-mail: proboszcz@sulerzyz.pl

 • Biuro Parafialne

  poniedziałek - sobota 1700 - 1745
  ( od kwietnia do września)

  poniedziałek - sobota 1600 - 1645
  ( od października do marca)

 • Numer konta bankowego:

  22 8230 0007 3000 9509 2000 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Porządek Mszy Świętych

 • W niedzielę i uroczystości

  W Sulerzyżu: godz. 900 i 1200
  W Chotumiu: godz. 1030

 • W dni powszednie

  Sulerzyż:
  godz. 1800 ( od kwietnia do września)
  godz. 1700 (od października do marca)

 • Spowiedź

  15 minut przed każdą Mszą świętą
  Pierwszy piątek miesiąca
  Adoracja i spowiedź od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza sobota miesiąca
  Adoracja i różaniec od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza niedziela miesiąca
  Adoracja po Mszy św. o godz. 1200

  Nabożeństwo do św. Anny w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św.
  Nabożeństwo do św. Mikołaja w pierwszą środę miesiąca po Mszy św.

Skrzynka kontaktowa

[contact-form-7 404 "Not Found"]

pageview');