VI niedziela Wielkanocna 2011

Maj 29, 2011 Published by Leave your thoughts
 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas II i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego dzieci klas IV. Życzymy dzieciom by wzrastały w łasce Bożej przeżywając każdy dzień z Bogiem. Rodzicom tych dzieci miłości, cierpliwości w przekazywaniu wiary i dobrego wychowania chrześcijańskiego. Dziękuję paniom katechetkom oraz panu organiście za trud i zaangażowanie w przygotowanie dzieci do tych uroczystości. Dzieci będą przez cały tydzień przychodzić na godz. 18.00 na swój biały tydzień. Dziękuję bardzo za dar ołtarza jaki dzieci komunijne wraz z rodzicami złożyły na rzecz naszej parafii, są to lichtarze i świece ołtarzowe. Bóg zapłać za ten dar.
 2. We wtorek, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.
 3. W tym tygodniu wchodzimy w czerwiec – miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże Miłosierdzie.
 4. W środę, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
 5. W tym tygodniu też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, ale z inicjatywy metropolity warszawskiego abpa Kazimierza Nycza od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Choć zostało ustanowione na terenie archidiecezji warszawskiej, w jego obchody włączają się również inne diecezje w Polsce.
 7. Związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Łukasz Szymkowski z Rostkowa i Anna Lubińska z Nowej Wsi zapowiedź pierwsza.
 8. Ofiary na potrzeby parafii złożyli p. Bieńkowski z Rutek Borek 100zł i ofiara anonimowa 50zł. Za ofiary Bóg zapłać.
 9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego, są do odebrania obrazy błogosławionego Jana Pawła II.

INTENCJE MSZALNE: 30 V – 5 VI 2011 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Barbarę Wojnowską.
Wtorek godz. 18.00
+ Rodziców Jana i Pelagię Wychudzkich.
Środa
godz. 18.00 + Antoniego Kołakowskiego.
godz. 18.30 + Eugeniusza Rybickiego
Czwartek godz. 18.00
+ Remigiusza Piaseckiego – seniora.
Piątek godz. 18.00 
+ Rodzeństwo Urszulę Sienkiewicz, Romana i Kazimierza Brulińskich
Sobota 
godz. 18.00 + Janinę i Leona Chłędzik i braci.
godz. 18.30 + Rodziców Franciszka i Bronisławę i żonę Władysławę Bielskich
Niedziela
godz. 9.00 + Czesława i Walerię Gajewskich
godz. 9.00 + Eugeniusza Dzierzgowskiego
godz. 10.30 + Rodziców Śliwińskich.
godz. 12.00 Za Parafian.

Tags: , ,

Categorised in:

This post was written by Janusz Rumiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje parafialne

 • Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Św. Mikołaja w Sulerzyżu

  Sulerzyż 48, 06-452 Ościsłowo
  Tel. 236719076
  E-mail: proboszcz@sulerzyz.pl

 • Biuro Parafialne

  poniedziałek - sobota 1700 - 1745
  ( od kwietnia do września)

  poniedziałek - sobota 1600 - 1645
  ( od października do marca)

 • Numer konta bankowego:

  22 8230 0007 3000 9509 2000 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Porządek Mszy Świętych

 • W niedzielę i uroczystości

  W Sulerzyżu: godz. 900 i 1200
  W Chotumiu: godz. 1030

 • W dni powszednie

  Sulerzyż:
  godz. 1800 ( od kwietnia do września)
  godz. 1700 (od października do marca)

 • Spowiedź

  15 minut przed każdą Mszą świętą
  Pierwszy piątek miesiąca
  Adoracja i spowiedź od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza sobota miesiąca
  Adoracja i różaniec od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza niedziela miesiąca
  Adoracja po Mszy św. o godz. 1200

  Nabożeństwo do św. Anny w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św.
  Nabożeństwo do św. Mikołaja w pierwszą środę miesiąca po Mszy św.

Skrzynka kontaktowa

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (jeśli chcesz otrzymać odpowiedź)

Temat

Treść wiadomości

Wpisz kod z obrazka: captcha

pageview');