Uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła

Czerwiec 29, 2014 Published by Leave your thoughts
 1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła. Dziś zbieramy ofiary na potrzeby Ojca Świętego.
 2. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
 3. W tym tygodniu też pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i Adoracji co będzie możliwe od godz.17.00, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18.00. W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny Adoracja i różaniec o godz. 17.00.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Piotr Sarnowski z Unikowa i Magdalena Wojciechowska z Gumowa zapowiedź pierwsza.
 5. Dziękuję panom Zmudczyńskiemu, Chojnowskiemu i Wichowskiemu z Gumowa za wywóz śmieci z cmentarza. Jednocześnie proszę o porządek i segregację śmieci na cmentarzu
 6. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, jest do odebrania Rycerz Niepokalanej.

INTENCJE MSZALNE: 30 VI – 6 VII 2014 r.

Poniedziałek
godz. 18.00 + Piotra i Amelię Pawłowskich.
godz. 18.30 + Kazimierza Olszaka, Leokadię i Henryka Żbikowskich
Wtorek
godz. 18.00 + Emilię Kruślińską – imieninowa.
godz. 18.30 + Halinę Maliszewską – imieninowa.
Środa godz. 18.00
+ Stefanię w 1 r. ś. i Romana Drożyńskich
Czwartek
godz. 18.00 + Leokadię Infulecką, Kazimierza i syna Grzegorza int od Mirosławy z córkami
Piątek godz. 18.00
+ Jana Sokołowskiego, rodziców Sokołowskich, teściów Przychodnich.
Sobota godz. 18.00
+ Rodziców Stanisławę i Henryka Lubińskich i Andrzeja Lubińskiego.
Niedziela
godz. 9.00 + Romana i Czesława Milewskich i Dobrowolskich.
godz. 10.30 + Rodzinę Tomczykowskich i Domańskich.
godz. 12.00 W int Parafian.

Tags: , ,

Categorised in:

This post was written by Janusz Rumiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje parafialne

 • Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Św. Mikołaja w Sulerzyżu

  Sulerzyż 48, 06-452 Ościsłowo
  Tel. 236719076
  E-mail: proboszcz@sulerzyz.pl

 • Biuro Parafialne

  poniedziałek - sobota 1700 - 1745
  ( od kwietnia do września)

  poniedziałek - sobota 1600 - 1645
  ( od października do marca)

 • Numer konta bankowego:

  22 8230 0007 3000 9509 2000 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Porządek Mszy Świętych

 • W niedzielę i uroczystości

  W Sulerzyżu: godz. 900 i 1200
  W Chotumiu: godz. 1030

 • W dni powszednie

  Sulerzyż:
  godz. 1800 ( od kwietnia do września)
  godz. 1700 (od października do marca)

 • Spowiedź

  15 minut przed każdą Mszą świętą
  Pierwszy piątek miesiąca
  Adoracja i spowiedź od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza sobota miesiąca
  Adoracja i różaniec od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza niedziela miesiąca
  Adoracja po Mszy św. o godz. 1200

  Nabożeństwo do św. Anny w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św.
  Nabożeństwo do św. Mikołaja w pierwszą środę miesiąca po Mszy św.

Skrzynka kontaktowa

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (jeśli chcesz otrzymać odpowiedź)

Temat

Treść wiadomości

Wpisz kod z obrazka: captcha

pageview');