Najświętszej Trójcy 2013

Maj 26, 2013 Published by Leave your thoughts
 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 2. Dziś w parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. i Odnowienia chrztu świętego. Dziękuję bardzo dzieciom i rodzicom za ornat dar dla parafii. Dzieciom i rodzicom życzymy błogosławieństwa Bożego w przeżywaniu spotkania z Jezusem Eucharystycznym.
 3. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.
 4. W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców wiosek: pierwszy – Rumoka wieś, drugi – Rumoka kolonia, trzeci – Rutki Borki, czwartek – Rutki Bronisze.
 5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 18.00 przez całą tak zwanąoktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
 6. W tym tygodniu ofiarę na potrzeby parafii złożył Stanisław Klonowski z Wólki Rydzewskiej 100zł. Dziękuję p. Zofii Gozdan za ofiarowanie ornatu do kościoła w Chotumiu. Za ofiary Bóg zapłać.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Hetmański z Rydzewa i Ramona Krzyżewska z Łukowa zapowiedź trzecia, Marcin Rudnicki z Gumowa i Justyna Łonczyńska z Ciechanowa zapowiedź pierwsza.
 8. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny i Małego Gościa Niedzielnego.

INTENCJE MSZALNE: 27 V – 2 VI 2013 r.

Poniedziałek godz. 18.00 
+ Alinę Burzyńską w 4 r. ś.
Wtorek godz. 18.00 
+ Henryka Kwiatkowskiego.
Środa godz. 18.00 
+ Piotra Chodacza ucz. pog.
Czwartek 
godz. 9.00 + Mariannę , Cypriana, Kazimierza Gronczewskich.
godz. 11.00 W int. Parafian.
Piątek godz. 18.00 
+ Barbarę Wojnowską.
Sobota 
godz. 18.00 + Stanisławę i Antoniego Kołakowskich.
godz. 18.30 + Mariannę i Franciszka Wasiak.
Niedziela
godz. 9.00 + Jadwigę Zmysłowską.
godz. 10.30 + Rodziców Edmunda i Albinę Jezierskich.
godz. 12.00 W int. Parafian.

Tags: , ,

Categorised in:

This post was written by Janusz Rumiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje parafialne

 • Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Św. Mikołaja w Sulerzyżu

  Sulerzyż 48, 06-452 Ościsłowo
  Tel. 236719076
  E-mail: proboszcz@sulerzyz.pl

 • Biuro Parafialne

  poniedziałek - sobota 1700 - 1745
  ( od kwietnia do września)

  poniedziałek - sobota 1600 - 1645
  ( od października do marca)

 • Numer konta bankowego:

  22 8230 0007 3000 9509 2000 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Porządek Mszy Świętych

 • W niedzielę i uroczystości

  W Sulerzyżu: godz. 900 i 1200
  W Chotumiu: godz. 1030

 • W dni powszednie

  Sulerzyż:
  godz. 1800 ( od kwietnia do września)
  godz. 1700 (od października do marca)

 • Spowiedź

  15 minut przed każdą Mszą świętą
  Pierwszy piątek miesiąca
  Adoracja i spowiedź od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza sobota miesiąca
  Adoracja i różaniec od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza niedziela miesiąca
  Adoracja po Mszy św. o godz. 1200

  Nabożeństwo do św. Anny w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św.
  Nabożeństwo do św. Mikołaja w pierwszą środę miesiąca po Mszy św.

Skrzynka kontaktowa

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (jeśli chcesz otrzymać odpowiedź)

Temat

Treść wiadomości

Wpisz kod z obrazka: captcha

pageview');