Konkurs Biblijny 2016

Marzec 5, 2016 Published by Leave your thoughts

W czwartek 25. 02. 2016r. odbył się parafialny etap Konkursu Biblijnego dla uczniów SP i Gimnazjum. Wzięło w nim udział 20 uczniów ze szkoły podstawowej i 10 z gimnazjum, z Gumowa i Ościsłowa. Konkurs odbył się w szkole w Gumowie.
Tegorocznym tematem konkursu bliblijnego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej była Ewangelia wg św. Marka. Natomiast gimnazjaliści przystępujący do konkursu wiedzy religijnej „Benedictus” dla uczniów gimnazjów diecezji płockiej musieli wykazać się znajomością Ksiąg: Rodzaju, Wyjścia, Liczb i Powtórzonego Prawa. Odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego etapu był ks. proboszcz Janusz Rumiński.
Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania testowe dotyczące ksiąg biblijnych będących tematem tegorocznych konkursów biblijnych. Zgodnie z regulaminem po dwie osoby z najlepszymi wynikami, z każdej grupy wiekowej przeszły do następnego dekanalnego etapu tego konkursu. Wyniki były następujące:
Szkoła podstawowa – Ewangelia wg św. Marka:
I miejsce – ex aequo Angelika Perczyńska – klasa 6 i Maciej Zmysłowski – klasa 4 – Szkoła Podstawowa w Ościsłowie
Gimnazjum – Bohaterowie biblijni w Księgach: Rodzaju, Wyjścia, Liczb i Powtórzonego Prawa:
I miejsce – Julia Szeluga – klasa II
II miejsce – Dawid Pokojski – klasa III – Obydwoje z Gimnazjum im. Żołnierzy AK w Ościsłowie.
Uczniów do konkursu przygotowywali katecheci uczący w/w szkołach. Wszystkim uczestnikom biorącym udział należą się wielkie słowa uznania za duży wkład pracy i sumienność, zaś zwycięzcom wielkie brawa za godne reprezentowanie szkoły na zewnątrz.
Etap dekanalny odbył się 2 marca w Ciechanowie.
Zwycięzcy pierwszego etapu ze szkół podstawowych spotkali się w parafii św. Piotra, zaś gimnazjaliści w parafii MB Fatimskiej w Ciechanowie. W konkursie brało udział 21 uczniów.
Uczniowie pisali test przygotowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku . Odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego etapu konkursu był ks. dziekan Eugeniusz Graczyk .Zgodnie z regulaminem po dwie najlepsze osoby z każdej grupy wiekowej przeszły do ostatniego – diecezjalnego etapu. Naszą parafię w dekanacie Ciechanów- Zachód reprezentowało czworo uczniów ze szkoły w Ościsłowie, którzy uzyskali następujące wyniki:
Szkoła podstawowa :
III miejsce – Maciej Zmysłowski – klasa 4
IV miejsce – Angelika Perczyńska – klasa 6
Gimnazjum:
II miejsce – Dawid Pokojski – klasa III
III miejsce – Julia Szeluga – klasa II
Dawid Pokojski zakwalifikował się więc do ostatniego etapu i będzie reprezentował naszą szkołę, parafię i dekanat w diecezji. Jak pokazują wyniki wszyscy byli dobrze przygotowani i zajęli wysokie miejsca . Na ten etap uczniów przygotowała p. B. Załuska. Należy im się podziękowanie, uznanie i wielkie brawa za godne reprezentowanie szkoły i parafii . Dawidowi życzymy wytrwałości i zapału do dalszej wzmożonej nauki oraz sukcesów na ostatnim etapie, który odbędzie się 20 maja br. w Gimnazjum w Gumowie.

Tags: , ,

Categorised in:

This post was written by Janusz Rumiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Informacje parafialne

 • Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Św. Mikołaja w Sulerzyżu

  Sulerzyż 48, 06-452 Ościsłowo
  Tel. 236719076
  E-mail: proboszcz@sulerzyz.pl

 • Biuro Parafialne

  poniedziałek - sobota 1700 - 1745
  ( od kwietnia do września)

  poniedziałek - sobota 1600 - 1645
  ( od października do marca)

 • Numer konta bankowego:

  22 8230 0007 3000 9509 2000 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Porządek Mszy Świętych

 • W niedzielę i uroczystości

  W Sulerzyżu: godz. 900 i 1200
  W Chotumiu: godz. 1030

 • W dni powszednie

  Sulerzyż:
  godz. 1800 ( od kwietnia do września)
  godz. 1700 (od października do marca)

 • Spowiedź

  15 minut przed każdą Mszą świętą
  Pierwszy piątek miesiąca
  Adoracja i spowiedź od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza sobota miesiąca
  Adoracja i różaniec od godz. 1700 do 1800
  Pierwsza niedziela miesiąca
  Adoracja po Mszy św. o godz. 1200

  Nabożeństwo do św. Anny w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św.
  Nabożeństwo do św. Mikołaja w pierwszą środę miesiąca po Mszy św.

Skrzynka kontaktowa

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (jeśli chcesz otrzymać odpowiedź)

Temat

Treść wiadomości

Wpisz kod z obrazka: captcha

pageview');